İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Kendini vali yardımcısı olarak tanıtıp dolandırdı

Kendini vali yardımcısı olarak tanıtıp dolandırdı
Kendini vali yardımcısı olarak tanıtıp dolandırdı

Kilis Vali Vekili Abdullah Ayaz, "Yardım toplama esaslarında böyle yardım toplama olmadığı gibi kimseyi telefonla arayıp, yardım etmedim, bunu yapan dolandırıcılar, hakkında Cumhuriyet Başsavcısı'na suç duyurusunda bulundum" dedi.

MEHMET ALİ DAĞ/KİLİS

Vali Ayaz, düzenlediği basın toplantısında, isminin bazı dolandırıcılar tarafından kullanılarak, para toplanılmaya çalışıldığını belirterek, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan (SYDV) sorumlu Vali Yardımcısıyım, Ankara'dan ismimi kullanan bir kişi esnafları ve işadamlarını arayarak, özürlü bir kişi için yardım topladığımızı belirterek, özel bankaya açılan hesap numarasını vermiş, esnaf ve iş adamları, telefonda konuşan kişinin ses tonundan benim olmadığımı anlayınca hemen bana bildirdiler.

Ben de gerekli araştırmayı yaptıktan sonra Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duruyusun da bulundum. Vatandaşlarımızı arayan telefon numarası ile özel bankaya ait hesap numarasını Savcılığa bildirdim. Banka kendi açılarından konuyu araştırıyorlar.

Bildiğim kadarıyla kimse bankaya para yatırmamış, bizim Valilik olarak yardım toplamıyoruz. Yardım toplama esasları ise yasalarda mevcut, buradan değerli Kilislilere sesleniyorum. Benim veya bir başka arkadaşımın ismini kullanarak, para toplamak isteyen veya hesap numarası verenlere itibar etmeyin, hemen bize veya en yakın güvenlik güçlerine bildirin" dedi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.