İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kerç Boğazı'nda meydana gelen gemi yangınında ölü sayısı yükseldi

Kerç Boğazı'nda meydana gelen gemi yangınında ölü sayısı yükseldi
Kerç Boğazı'nda meydana gelen gemi yangınında ölü sayısı yükseldi

Kerç Boğazı'nda meydana gelen gemi yangınında ölü sayısı 14'e yükseldi.

 Rusya Deniz ve Nehir Ulaştırma Ajansı, Kerç Boğazı'nda meydana gelen gemi kazasında kaybolan mürettebatın bulunmasına yönelik pek umutlu olmadıklarını ve çalışmaların ‘kurtarma' statüsünden ‘arama' seviyesine çekildiğini duyurdu.

Rusya Deniz ve Nehir Ulaştırma Ajansı tarafından yapılan açıklamada, dün akşam saatlerinde Kerç Boğazında yanan iki gemide kaybolan mürettebatın bulunmasına yönelik umutlu olmadıkları belirtildi. Yapılan açıklamada, “Sabah saat 06.00'da operasyonun statüsünü 'kurtarma' çalışmalarından ‘arama' çalışmalarına döndürdük” ifadelerini kullandı. 

Krasnodar'ın Kerç Boğazı'na 13 mil açıkta Tanzanya bayraklı bir gemide çıkan yangın diğer gemiye sıçramıştı. Her iki gemide bulunan 16'sı Türk, 15'i Hindistan uyruklu mürettebat ise gemilerden atlayarak kurtulmaya çalışmıştı. 

 Kerç Boğazı'nda meydana gelen kazadan kurtulan 8 Türk gemicinin isimleri belli oldu.

Kerç Boğazı'nda meydana gelen gemi kazasından kurtulan 8 Türk gemicinin isimleri belli oldu. Kurtulan kişilerin isimleri şu şekilde: 

"Ozan Güleç, Eren Köklü, Alper Boyyapan, Tolga Görgülü, Eralp Akat, Emre Şen, Ali Karaoğlu, Tamer Yankı."
Kerç Boğazı'nda alev alan 2 gemide en son 14 kişinin hayatını kaybettiği, 8 Türk denizcinin de kurtarıldığı bildirilmişti.  

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.