İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

"Kılıçdaroğlu'nu temizlik jeli de kurtarmaz"

"Kılıçdaroğlu'nu temizlik jeli de kurtarmaz"

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, son günlerde CHP'nin de adının yolsuzluklara karıştığını belirterek, "CHP'yi Kılıçdaroğlu'nun temizlik jeli de kurtaramaz" dedi.

Muğla'da davul zurnalarla karşılanan DP Genel Başkan Süleyman Soylu, belediye başkan adayları, il genel meclis üyesi adayları ile belediye meclisi üyesi adaylarının tanıtım törenine katıldı. Soylu, törende yaptığı konuşmada, "6.5 yıldır ana muhalefet partisi de görevini yapmıyor. CHP'de Baykal çarşafa rozet taktı, ancak o çarşafın altından da yolsuzluk çıktı. Bunlar ellerine aldıklarını kirletiyorlar. CHP'yi şimdilerde ortaya çıkan Kılıçdaroğlu'nun temizlik jeli bile temizleyemeyecek. Siz 29 Mart'ta
bunlara sarı kartı gösterin, ben de bunları 6 ayda yakalarından aşağıya çekmezsem bana Süleyman Soylu demesinler" dedi.

Özgür, zengin ve demokrat bir Türkiye istediğini belirten Soylu, "Herkesin onurlu, başı dik gezdiği bir ülke istiyorum" şeklinde konuştu. Soylu, Muğla Belediye Başkan Adayı Yusuf Kayacık'ın genç ve dinamik bir ekip kurduğunu ve göreve talip olduğunu belirterek, "Kırat benim sevdamdır. Ancak Genel Başkan olarak tüm belediye başkan adaylarına talimatımdır. Göreve seçildikleri gün parti rozetlerini çıkarıp, millet rozetini takacaklar. Demokrat Partili Belediye Başkanları oy verene de, oy vermeyene de hizmet etmek zorundadır ve yapacaktır. Muğla'da da yerel seçimlerden en iyi sonuçla ayrılacağımıza inanıyorum. Bütün partililere sesleniyorum. Çok çalışın ve Muğla'nın en yüksek tepesine Kıratın bayrağını dikin" ifadelerini kullandı.

Demokrat Parti İl Başkanı Erol Kapiz de, "Yerel seçimlerde gerek belediye başkanlıklarında gerekse de il genel meclisi üyeliklerin de birinci parti olacağız" diye konuştu.

DP Muğla Belediye Başkan Adayı Yusuf Kayacık ise, "Türkiye'nin geleceği gençlerde. Ben çok iddialı, azimli, tuttuğunu koparan bir adamım. Genç bir ekip kurdum. Muğla'da 29 Mart seçimlerinde belediyenin en tepesine Demokrat Parti bayrağını dikeceğiz" şeklinde konuştu.

BEKİR TOSUN-MUĞLA