İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Kolunu silaj makinesine kaptıran genç yüzücünün madalya sevinci

Kolunu silaj makinesine kaptıran genç yüzücünün madalya sevinci
Kolunu silaj makinesine kaptıran genç yüzücünün madalya sevinci

Balıkesir'de, kolunu silaj makinesine kaptıran engelli yüzücü Deniz Yüksel, altın madalya kazandı.

Balıkesir'in Sındırgı ilçesine bağlı Karakaya Mahallesi'nde yaşayan 26 yaşındaki Yüksel Deniz Yüksel, 18 yaşında kolunu silaj makinesine kaptırıp sakat kaldı. Yüksel, hayata küsmeyip yüzmeye devam etti. Yüksel, Balıkesir'de sürekli gittiği havuzda Alpay Melih tarafından keşfedilmesinin ardından yarışmalara katıldı.

13- 14 Eylül tarihleri arasında Isparta Eğridir'de yapılan Süper Toto Türkiye Triatlon yarışmasında altın madalya kazanan Yüksel, sevincini Belediye Başkanı Ekrem Yavaş'la paylaştı. Yüksel desteklerinden dolayı teşekkür etti. Sındırgı Belediyesi adına yarıştığı müsabakada birinci olan Yüksel'i tebrik eden Yavaş, "Geçen 16'ncısını düzenlemiş olduğumuz Sındırgı Yağcıbedir Halı Kültür ve Sanat Günlerinde yapılan bisiklet maratonunda da birinci gelmişti.

Yüksel kardeşimizi tebrik ediyorum. Eylül ayı başında Eğridir'de yapılan Spor Toto Türkiye Triatlon Yarışmasında paralimpik erkekler birincisi olarak bize altın madalyayı getirdi. Bizler de karşılığı Sındırgı Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı olarak şimdiye kadar kiralık olarak kullandığı ve yarıştığı bisikleti kendisine hediye ediyoruz. Bundan sonraki yarışmalarda daha iyisini yapacağından hiç şüphemiz yok. Çünkü bu azim bu kararlılık onu başarıya götürecektir" dedi.

BÜLENT YALÇIN
 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.