DÜNYA - 16 Nisan 2009 Perşembe 10:11

'Köpek gibi' yakalandı

A
A
A
'Köpek gibi' yakalandı

Kolombiya'da polis tarafından en çok aranan uyuşturucu baronu Daniel Rendon Herrera, dün ormanlık alanda yüzlerce polisin katıldığı bir operasyonla yakalandı.

Savunma Bakanı Juan Manuel Santos, Herrera'nın bir palmiye ağacının dibinde, korkudan "köpek gibi sinmiş" halde bulunduğunu bildirdi.

"Don Mario" olarak bilinen Herrera (43), muhtemelen ABD'ye teslim edilecek.

Operasyon, muz yetiştirilen Panama sınırındaki bölgede gerçekleştirildi. Herrera'nın, yüzlerce kişiden oluşan bir gruba liderlik ettiği ve ABD'ye 100 ton kokain soktuğu kaydedildi.

Devlet Başkanı Alvaro Uribe, Herrera'yı "dünyadaki en korkunç uyuşturucu kaçakçılarından biri" olarak nitelendirdi. Polis, Herrera grubunu son 18 ayda 3 binden fazla cinayet işlemekle suçluyor.

Herrera'nın adamlarına, öldürdükleri her bir polis için bin dolar ödül koyduğu kaydedildi. Kolombiyalı yetkililer de Herrera'nın yakalanmasına yol açacak bilgi verenlere 2 milyon dolar ödül koymuştu.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İzmir İzmir’deki orman yangınında ölenler baba oğul ve yeğenmiş İzmir’in Çeşme ilçesi Delikli Koy mevkiinde çıkan orman yangınında ölenlerin bir baba ile oğlu ve yeğeni olduğu öğrenildi. Cenazeler İzmir Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Yangın, saat 11.40 sıralarında Çeşme ilçesi Alaçatı Mahallesi Delikli Koy mevkiindeki ormanlık alanda meydana geldi. Bölgede bulunan bir evde vatandaşlar hızar makinesi ile çalışma yaparken alevler otluk ve ardından ormanlık alana sıçramıştı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 2 uçak, 4 helikopter, 16 arazöz, 3 su ikmal aracı, 3 dozer ve 1 yer ekibi sevk edilmişti. Yangın havadan ve karadan yapılan müdahaleler ile kontrol altına alınmıştı. Ölenler baba oğul ve yeğenmiş Orman yangında bölgede bulunan 4 evdeki 8 vatandaş can havliyle alevlerden kaçmak için araziye koşmuş, vatandaşlardan 5’i ekiplerce kurtarılmıştı. Kaçış güzergahları bilinmeyen Mesut Coşkunöz (68), Hilmi Coşkunöz (40) ve Mine Elmas’ın (35) ise yapılan saha çalışmalarında cansız bedenlerine ulaşılmıştı. Hayatını kaybedenlerin baba ve oğlu olduğu, Mine Elmas’ın ise Mesut Coşkunöz’ün kız kardeşinin kızı olduğu öğrenildi. Olay yeri inceleme ekipleri ve savcının incelemelerinin ardından cenazeler bölgeden alınarak İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, 4 kişinin gözaltına alındığı olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.