İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Matematik seminerlerine ilgi büyük

Matematik seminerlerine ilgi büyük
Matematik seminerlerine ilgi büyük

Kendi açısından bir kur sistemi oluşturarak konuları bölen ve bu şekilde kitlelere ulaşan matematik öğretmeni Karayiğit, İstanbul’un her yerinde verdiği seminerlerle sistemini gençlere aktarıyor

Seminerlerde geliştirdiği kur sistemini açıklayan, matematik dünyasında büyük atılımlara işaret eden Mehmet Hoca, söz konusu seminerlerde ve toplantılarda gençler başta olmak üzere halkın büyük ilgisini de üzerine çekiyor.

Katılımcılarla iyi bir samimiyet kuran matematik öğretmeni, 7 günde matematik öğreten kur sistemini tanıtırken, her konudan örnek anlatımlara ve ilginç soru çözümlerine de yer veriyor. Bu sayede matematiğin aslında o kadar da zor bir ders olmadığını kanıtlayan Mehmet Karayiğit, pratik konu anlatımları ile bu konuların her seviyeden öğrenciye ulaşabilmesini sağlıyor. Hoca, matematik konularına karşı ön yargısı bulunan öğrencilerin de bu ön yargılarını kırarak öğrenmeye açık bir hale gelmelerini sağlıyor. Yani bu sistem, pek çok genci ve öğrenciyi matematiğe yaklaştırarak konuların öğrenilmesi ve uygulanmasında oldukça aktif bir rol üstlenmiş oluyor.

Öğrencilerin daha çok LYS, DGS, AÖF ya da diğer sınavlara çalışmaları sırasında zorluk yaşadığı matematik konuları, söz konusu sistem ile çok daha basit ve kolay bir şekilde çalışılabiliyor. Öğrenciler de sınavlardan istedikleri ve hedefledikleri matematik başarısını ortaya koyabiliyorlar. 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.