İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

MHP'li Serdaroğlu'ndan Haberal'a ziyaret

MHP'li Serdaroğlu'ndan Haberal'a ziyaret
MHP'li Serdaroğlu'ndan Haberal'a ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu Milletvekili Mehmet Serdaroğlu, İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde tedavisi süren Mehmet Haberal'ı ziyaret etmek istedi.

Mehmet Haberal'ı ziyaret için Kardiyoloji Enstitüsü'ne gelen Mehmet Serdaroğlu, savcılıktan izni olmadığı için Haberal ile görüşemedi. Çıkışta açıklama yapan Mehmet Serdaroğlu, "Savcılık izni gerektiği için ve benim bundan haberimin olmayıp, izin almadığım için kendisi ile görüşemedim. Sağlığı hakkında bilgi de alamadım" dedi. Haberal'a destek veren Serdaroğlu, "Bu insanlar bilim ve ilim için çalışan kişilerdir. Bu insanların böyle muamele karşısında sağlıkları bozulmuştur. Bu insanın organ nakli yapacağı birçok hastası kendisini beklemektedir. Bu şekilde gözaltına alınmaları yanlıştır. Polis gözetiminde kendileri savcılığa davet edilip, ifadeleri alınabilirdi. Sabahın 05.00'inde evlerine baskın düzenlenip, ailelerin yanından alınmalar, ailelerinin psikolojilerini de bozmuştur. Suçlu olanların da cezalarını çekmeleri gerekmektedir" diye konuştu.
Mehmet Serdaroğlu, daha sonra 29 Mart seçimlerinde MHP İzmir Belediye Başkan Adayı olan Müsavat Dervişoğlu ile bir süre sohbet etti ve hastaneden ayrıldı.

İBRAHİM AKTÜRK - İSTANBUL

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.