İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

MOSSAD'ın eski başkanından Suudi Arabistan'a gizli ziyaret

MOSSAD'ın eski başkanından Suudi Arabistan'a gizli ziyaret
MOSSAD'ın eski başkanından Suudi Arabistan'a gizli ziyaret

İsrail Dış İstihbarat Servisi'nin (MOSSAD) eski Başkanı Tamir Pardo’nun 2014 yılında Suddi Arabistan’a gizli bir ziyaret gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Bir İsrail televizyon kanalında yayınlanan “Körfez Sırları” adlı programda, İsrail Dış İstihbarat Servisi'nin eski Başkanı Tamir Pardo'nun görevde olduğu 2014 yılında Suudi Arabistan'ı gizlice ziyaret ettiği bilgisi yer aldı. İsrail medyası, 2011-2016 yılları arasında MOSSAD Başkanı olarak görev yapan Pardo'nun 2014 yılı başlarında İran ile batılı ülkeler arasında varılan nükleer anlaşmanın ardından gerçekleştirdiği ziyaretle İsrail ile Suudi Arabistan arasındaki ilişkilerin iyi gitmeye başladığını savundu. 

İsrail televizyonu, yer verdiği haberde Suudi Arabistan'ın ABD ile İran arasındaki yakınlaşmadan endişeli olduğunu, İsrail'i İran'a karşı en güçlü ülke olarak gördüğü için Tamir Pardo'nun ziyaretini kabul ettiğini belirtti.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da Eylül 2014 yılında dönemin Suudi Arabistan Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Bender bin Sultan ile bir araya gelmişti.  

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.