İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Otistik çocuklara yunusla terapi

Otistik çocuklara yunusla terapi
Otistik çocuklara yunusla terapi

Bursa'da bulunan Dolphinpark, Dünya Engelliler Günü'nde otistik çocukları ağırladı.

TAŞKIN ŞAN/BURSA

Türkiye'nin ilk kapalı yunus eğlence merkezi olan Dolphinpark, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. 

Korupark'ta faaliyet gösteren Dolphinpark'ta, Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi'nden engelli 5 çocuğa yunuslarla terapi hizmeti verilmeye başlandı. Otistik rahatsızlığı bulunan 5 çocuğa ilk yunus terapi seansı yapıldı. 10 hafta devam edecek olan terapi seanslarında, otistik çocuklar sevimli yunuslar Ada ve Doğa ile yakınlaşarak onlarla iletişim kurmaya çalışacak. 

Ailelerin de katıldığı ilk terapi gününde, annelerin ve çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.

Dolphinpark'ın işletmecisi Nurettin Gökalp, "Bursa'daki okulları tek tek dolaşıp davet etmeme rağmen Ayten Bozkaya haricinde hiçbir okuldan öğrenci gelmedi. Seansların toplam ücreti bin beş yüz TL. Her bir seans yarım saat sürüyor. Engellilerin buradan yararlanmasını istiyorum.
 
Eğer engelli çocukların daha ciddi problemi varsa ücreti indirebiliriz. Yunuslar hastanın beyin ve omuriliğine müdahale ediyor çünkü haberleşme sinyalleri var. Bu sinyalleri bizim yunuslar kullanıyor. Beyindeki sinir sistemlerine müdahale edilip mutluluk hormonunun salgılanması sağlanıyor'' dedi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.