İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Polonya'da korona virüs vakalarında tehlikeli artış

Polonya'da korona virüs vakalarında tehlikeli artış
Polonya'da korona virüs vakalarında tehlikeli artış

Polonya'da korona virüs vaka sayılarında pandeminin başlangıcından bu yana büyük artış gözlemleniyor. Son günlerde ülkede günlük vaka sayısı bin 500'ü aşarken, hayatını kaybedenlerin sayısı da 30'lu rakamlara ulaştı.

Korona virüsün ikinci dalgası Orta Avrupa ülkesi Polonya'da da etkisini gösteriyor. Ülkede günlük tespit edilen vaka sayıları pandeminin başından bu yana en yüksek düzeyde seyretmeye başladı. Polonya Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, bugün tespit edilen vaka sayısı bin 552 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 30 olarak açıklandı. 38 milyon nüfuslu ülkede son olarak yapılan test sayısı ise 28 bin oldu.

19 Eylül'den itibaren vaka sayıları yükseliş eğiliminde

1 Eylül itibarıyla ilk ve orta dereceli okulların örgün öğretime başladığı ülkede son günlerde vaka sayılarında ciddi artış gözlemleniyor. Geçtiğimiz hafta sonu ülkede tespit edilen vakalar bin 587, bin 584 olarak açıklanırken, ölü sayıları ise 23 ve 32 olarak bildirilmişti. Birinci dalga esnasında günlük en az 600 vaka bildirilen ülkede, 19 Eylül itibarıyla bu sayı bini geçti. Polonya Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, ülkede son 24 saatte bin 552 vaka tespit edildi, 30 kişi hayatını kaybetti.

Bakanlığın son paylaştığı verilerde, bugüne kadar tespit edilen vaka sayısı 91 bin 514'e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 2 bin 513'e ulaştı. Toplamda 69 bin 694 kişi iyileşirken, aktif hasta sayısı ise 19 bin 306 olarak ifade edildi. Ülkede 130 bine yakın kişi de karantinada bulunuyor.

Ebru Orhan

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.