İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Rüştü: Arada küfürlü kelimeler olmuştur

Rüştü: Arada küfürlü kelimeler olmuştur
Rüştü: Arada küfürlü kelimeler olmuştur

Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi Rüştü Reçber, TFF Süper Kupa finalinde Fenerbahçe ile yaptıkları maçın ardından kendisiyle ilgili Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun hazırladığı rapor ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

MEHMET SELMAN BEKTAŞ/İSTANBUL

Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi Rüştü Reçber, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun kulübe gönderdiği yazının içeriği bilinmeden haberlerin yapıldığını belirterek, "Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun bana gönderdiği yazıda, ne hakemlerin şahsına, ne de kurumlara küfrettiğim yazıyor. Raporun içeriği bilinmeden yapılan haberlere üzüldüm.

Burada ne hakemlerin şahsına, ne de kurumlara küfrettiğim yazılmıştır. İş böyleyken
dünkü haberlerde benim küfrettiğim şeklinde bazı haberler yapıldı. Bunları büyük bir üzüntüyle kınıyorum" dedi.

18 yıllık profesyonel futbol hayatında gerek milli takımda, gerek kulüp takımında ulusal ve uluslararası maçlarda şimdiye kadar hakemlerle herhangi bir diyalogunun olmadığını belirten, Rüştü, "Bu süre zarfında disiplin bozucu bir cezayla karşı karşıya kalmadım. Bunca yıl oluşturmaya çalıştığım Türk futbolunda efendi, centilmen ve kendini sevdiren profilim için çok uğraştım. Böyle bir olayla karşı karşıya kaldığım için ve kamuoyunun yanlış anlamasından dolayı üzüntü duyuyorum.

Bu haberlerin çıkmasından dolayı da herkese benim gibi bir insanın bu hareketleri yapmayacağını belirtmek ve paylaşmak istedim" diye konuştu.

Basın mensuplarının "Koridorda tam olarak ne söylediniz?" şeklindeki sorusuna ise Rüştü'nün, "Ödül töreninde madalya aldıktan sonra içeri girerken kaybetmenin üzüntüsüyle bir sitemin içinde bulunmak normaldir. Sonuçta bir derbi ve kupa kaybediyorsunuz. Bunları takım arkadaşlarımla paylaşıyorum. Arada küfürlü kelimeler olmuştur" şeklinde cevap vermesi dikkat çekti.  Bunca yıl boyunca her zaman ağabey olmaya, ortamı kollamaya çalıştığını vurgulayan Reçber, "Bunca yıllık kariyerimde 2 kırmızı kart gördüm. Biri iptal oldu. Diğerini de zamanlama hatası yüzünden gördüm" dedi.

YARGISIZ İNFAZ


Kaleci Rüştü, kendisini kimsenin yıpratamayacağını, yıpratılması için çok şeyler yapması gerektiğini söyledi. Spor ve ülke kamuoyunda bir itibarının olduğunu belirten Rüştü, "Maçımızı yöneten hakem Yunus Yıldırım ile farklı diyaloglar yaşamışızdır. Bunlar kamuoyunda gündeme getirilmez. Bu olayın da gündeme getirilmesi doğru değil. Kurul, bana yazıyı gönderirken tedbirli olarak gönderiyor. Yargısız bir infaz. Beni bir dinlesinler, doneleri alsınlar. 48 saat konuşmadım. Savunmamızı yaptık. Şimdi rahat rahat konuşabilirim" dedi.

"ELİMİZDE İKİ UNVAN VAR BUNLARI KORUMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"

Bu sezon heyecanlı bir lig olacağını belirten Reçber, "Rekabetin yaşanacağı ortada. Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve biz şampiyon olmak için yola çıkıyoruz. İki unvanımız var. Bu unvanları korumak için mücadele edeceğiz. Tüm çalışmalarımız bu yönde. Sadece ve sadece kendi işimize bakmak istiyoruz. Kimseyi üzmeden, kimseye saygısızlık etmeden sporun ana amacı olan Fair- Play doğrultusunda, Beşiktaş adına yakışan bir şekilde bunu yerine getireceğiz" dedi.