İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Sofuoğlu'nun kupa töreninde marş krizi

Sofuoğlu'nun kupa töreninde marş krizi
Sofuoğlu'nun kupa töreninde marş krizi

Kenan Sofuoğlu, Portekiz'deki Dünya Supersport Şampiyonası'nda, sezonun 2. ayağını ilk sırada tamamlamayı başardı. Bu arada yarışmanın ödül töreninde de milli marş krizi yaşandı.

Kupasını almak için podyuma çıkan Kenan Sofuoğlu için İstiklal Marşı yerine Japon ulusal marşı çalınınca, Sofuoğlu podyumdan inmedi ve Türk bayrağına bakarak tepkisini gösterdi. Sofuoğlu, Türk bayrağıyla motosikletine atlayarak ve yarış pistini turladı ve milli marş krizini protesto etti.

Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Portekiz'deki Dünya Supersport Şampiyonası'nda, sezonun 2. ayağını ilk sırada tamamlamayı başardı. Portimao Pisti'nde koşulan sezonun ikinci ayağını Sofuoğlu, kıyasıya geçen mücadelenin ardından İspanyol sporcu Joan Lascorz'yi 0.031 saliselik farkla geçerek, 1.45.357'lik derecesiyle ilk sırada bitirdi.

Toplamda puanını da 41'e çıkaran milli motosikletçi, genel klasmanda da Lascorz'yi geçerek birinci sıraya yükseldi. Sezonun ikinci ayağını Lascorz'yi ikinci, İtalyan Michele Pirro da üçüncü sırada tamamladı. Genel klasmanda ise birinci ayak yarışını ilk sırada tamamlamasına karşın, Portekiz yarışını 11. sırada tamamlayabilen İrlandalı Eugene Laverty, Sofuoğlu ve Lascorz'nin ardından üçüncü sıraya geriledi.

Aynı Kategoride daha önce Dünya Şampiyonu Olan Kenan Sofuoğlu, Portekiz'in Portimao Pisti'nde yarışa ikinci sırada başlamasına rağmen yarışı kazandı. Honda marka motoru ile İspanyol Joan Lascorz ve İtalyan Michele Pirro'ya şans vermeden Portekiz'deki müsabakayı önde bitiren Sofuoğlu genel klasmanda da ilk sırada yer aldı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.