İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Süper İyonize Su

Süper İyonize Su
Süper İyonize Su

iyokimya Uzmanı Ayhan Doyuk, 15 yıl önce su üzerinde yaptığı çalışma sonucunda elde ettiği "Süper İyonize Su" ile Bitlis'te bir gösteri yaptı.

 

Uzun uğraşlar sonucu elde ettiği ‘Süper İyonize Su'yun işlevleriyle ilgili Bitlis'te bir gösteri yapan Doyuk, AK Parti Bitlis milletvekilleri Vahit Kiler ve Vedat Demiröz, Bitlis Valisi Orhan Öztürk ve birçok katılımcının gözü önünde yaptığı gösteriler izleyenleri hayrete düşürdü. İl Özel İdaresi Parke Fabrikası bahçesindeki gösteride Doyuk, ilk olarak kendisinin elde ettiği ‘Süper İyonize Su'yu sürdüğü tahtaları ve hiçbir şeyin sürülmediği parke taşlarını molotofkokteyli ile ateşe verdi. Gösteride kuru taşlar alev alev yanarken, tahtaların yanmadığı görüldü.

Ardından bir elbiseye de ürettiği suyu döken Doyuk, elbiseyi benzin dökerek ateşe verdi. Elbise üzerindeki benzin yanarken, elbise de en ufak bir yanık belirtisi dahi olmadı.

Daha sonra katılımcılarla Bitlis Valiliği konferans salonuna geçen Doyuk, burada Vali Öztürk'ten bir pet lağım suyu istedi. Doyuk, Vali Öztürk'ün talimatları doğrultusunda getirilen lağım suyuna 3 damla "Süper İyonize Su" damlattıktan sonra bunu bir çubuk yardımıyla karıştırdı. Hızlı bir şekilde çözünen su, yaklaşık 2 dakika sonra temiz su halini aldı. Doruk, suyun temiz olduğunu göstericilere ispatlamak için çözünen lağım suyunu herkesin gözü önünde içti ve istek doğrultusunda bir katılımcıya da içirdi.

Gösterisinin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Doyuk, sudaki hidrojen ve oksijen bölümünde yaptığı çalışma neticesinde ismini "Süper İyonize Su" olarak adlandırdığı işlevsel bir su elde ettiğini söyledi. Bu suyun birçok işlevi olduğunu ifade eden Doyuk, "Elde ettiğim su, yangınlara müdahale ve alev almazlık, kirletilmiş nehir ve göl sularının temizlenmesi, radyasyon ve kimyasal atıklı sebze ve meyve yıkama, çölleşmiş ya da kirletilmiş toprakları yıkama, dış yüzey temizleme, havuz temizleme sistemleri, petrol ve türevlerinin temizlenmesi, bayatlamayan unlu mamuller, çöp alanlarının ıslahı, süper iletkenlik, topraksız tarım, pist temizleme ve buz çözücü alanlarını kapsıyor. Ben ekolojiden gelen bir ekonomiyi ülkemize kazandırmak ve bununla beraberde dünyaya ülkemizden ekoloji transfer etmek için Türkiye'de devletin ve kendi özel ekimizle beraber çalışma içerisindeyiz" dedi.

"BİTLİS'TE KAR ARTIK YERİ TUTMAYACAK"

Elde ettiği suyun buzlanmaya karşı bir etkisinin de bulunduğunu ifade eden Doyuk, "Eğer bu suyu biz tankerlerle yollara atarsak, 20 gün boyunca ne kadar kar yağarsa yağsın yolu kar tutmayacak" dedi.
Bölgede kar yağışı nedeniyle büyük sıkıntılar yaşandığını, ulaşımda ve endüstriyel alanlarda aksaklıkların yaşandığını belirten Doruk, "Ümit ediyorum ki bu çalışma, Bitlis için dünyaya açılan bambaşka kapı olacak. Yarın karşı karşıya kalacağımız kar yüzünden endüstrinin duracağı, yolların kapanacağı bir yaşam gerçekleşmeyecek. Burada gördüğünüz gibi bütün her türlü korumanın yangınlar ya da buna benzeyen çok farklı sebeplerden dolayı çevre ya da insanın kendi ihtiyacı olan tüm güzellikleri kavuşması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bu konuda da bütün ülkemiz için elimizden gelen her türlü teknolojik yardımlar için hazır bulunmaktayız" dedi. 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.