İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Tatvan' ve Muş'ta toz bulutları hayatı olumsuz etkiliyor

Tatvan' ve Muş'ta  toz bulutları hayatı olumsuz etkiliyor
Tatvan' ve Muş'ta toz bulutları hayatı olumsuz etkiliyor

Gece saatlerinde Suriye üzerinden gelen toz taşınımı Bitlis’in Tatvan ilçesinde ve Muş'ta hayatı olumsuz etkiledi.

Suriye üzerinden gelen ve gece saatlerinde etkili olan toz taşınımı Muş'u etkisi altına aldı.
Kentte etkili olan toz bulutları, yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Toz bulutu nedeniyle görüş mesafesinin düştüğü kentte evler, araçlar ve iş yerleri tozla kaplandı.

Bazı esnaf da iş yerleri önünde ve camlarında biriken tozlar için temizlik başlattı. İş yerinin camlarını yıkayan esnaf Burhan Sayılgan, “Suriye bölgesinde meydana gelen kum fırtınası yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Sabah kalktığımızda dağlar falan hiçbir yer görünmüyordu. Şehir merkezi uzaktan hiç görünmüyordu. Şu an iş yerlerimizde toz, duman felaket bir şekilde. Yağ gibi yere, camlara yapışıyor. Şu anda yıkamaya başladık. Gerçekten bayağı zor bir durum. Gözlerimizi açamıyoruz tozdan dumandan. Araçların üzerinde, evlerin camlarında, iş yerlerinde bayağı toz var. Bayağı etkili bir toz taşınımı var” dedi.

Tatvan ilçesinde de Suriye üzerinden gelen toz taşınımının yol açtığı toz bulutu hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Görüş mesafesinin düştüğü ilçede arabalar toz içinde kaldı. Vatandaşlardan Gökmen Çelik, sabah uyandığımda her yerin toz altında olduğunu belirterek, “Neredeyse göz gözü görmüyordu, arabalar toz içerisindeydi” dedi.

Recep Gökhan Kılıç - Mücahit Tarlan-Uğur Ulu
 

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.