İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

"T.C.'ye kimse dokunamaz"

"T.C.'ye kimse dokunamaz"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bazı kurumların tabelalarından T.C. ibaresinin kaldırılmasına yönelik tartışmalara değinerek, “Cumhurun sahip çıktığı bir T.C.’ye kimse dokunamaz ve T.C. de Türkiye Cumhuriyeti de bu milletle hep birlikte büyür ve güçlenir” dedi.

MURAT HOROZ/İSTANBUL


Kağıthane Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gültepe Aile Sağlığı Merkezi'nin yeni hizmet binasının açılışına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve diğer yetkililer katıldı. Programda konuşma yapan Bakan Müezzinoğlu, bazı kurumların tabelalarından T.C. ibaresinin kaldırılmasına yönelik tartışmalara da değindi.

Bakan Müezzinoğlu, “Birileri kapalı kapılar ardında güçlerini koruyabilmek için milleti korkutarak, milleti yanlış tahayyüllerle bir noktaya sürükleyerek, bunu başaramadılarsa da darbeler yaparak, bunu başaramadıysa partileri kapatarak önce bir sağ-sol, sonra ‘ülke elden gidiyor, irtica elden gidiyor' diyerek bir iltica senaryosu ile korkuttular. Şimdi ne ile korkutuyorlar? Şimdi de ‘T.C. gidiyor' diye korkutuyorlar. Cumhurun sahip çıktığı bir T.C.'ye kimse dokunamaz ve T.C. de Türkiye Cumhuriyeti de bu milletle hep birlikte büyür ve güçlenir. Ama zayıflayan onlar olacak, esas korktukları bu” dedi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.