İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Türk işadamına destek

Türk işadamına destek
Türk işadamına destek

Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, "Erbaalılar olarak hemşerimizin bu zor şartlardan kurtulması için hükümetimizden İngiliz hükümeti ile biran önce bu problemin çözümü için diplomatik girişimlerde bulunmasını talep ediyoruz" dedi.

NURHAN İÇMEZ/TOKAT

Londra'nın tanınmış işadamlarından Tokat'lı Hüseyin Özer'e ait "Sofra" restoranlarına saldırı düzenlenmesine karşı destek amacıyla çalışma başlatıldı. Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, İngiltere'de yaşayan ve yatırımları olan Hüseyin Özer'in yaşadıklarını basından üzüntü ile öğrendiğini belirterek, "Bu güzide insana nasıl destek olabiliriz diye düşündüm. Aklıma çağın iletişim birimlerinden biri olan e-mail sistemi geldi ve arkadaşlarıma Hüseyin Özer Bey'in "ozer@ozer.co.uk" e-mail'inin herkese ulaştırılmasını söyledim.

Erbaalılar olarak hemşerimizin bu zor şartlardan kurtulması için hükümetimizden İngiliz hükümeti ile biran önce bu problemin çözümü için diplomatik girişimlerde bulunmasını talep ediyoruz. Biliyoruz ki dünyanın her ülkesinde yabancı yatırımcı çok önemli.

Bütün ülkeler kendi ülkelerine yatırım yapan işadamlarına gözü gibi bakarlar. Aynı hassasiyeti İngiltere hükümetinden ve emniyetinden hemşerimiz sayın Hüseyin Özer için de bekliyoruz" dedi.

Başkan Yenihan, Tokat Reşadiyeli olan ünlü işadamına gerek Tokat'lılar ve gerekse bir Türk vatandaşı olarak sahip çıkılması gerektiğini, bu desteğin hem hemşerilik hem de bir vatandaşlık görevi olduğunu sözlerine ekledi.

İngiltere'deki ünlü Sofra restoranlarının sahibi Hüseyin Özer, Discovery Channel'ın 'Dünyanın En Zenginleri' belgeseline giren üç Türk'ten biri. 60 milyon dolar serveti olan Özer, İngiltere'deki işyerlerine saldırıyı haraç mafyasının yapmış olabileceği iddia ediliyor.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.