İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Ünlü futbolcuya otel şoku

Ünlü futbolcuya otel şoku
Ünlü futbolcuya otel şoku

Ankaragücü'nün dünyaca ünlü İngiliz golcüsü Darius Vassell, otelinin parası ödenmediği için gece yarısında kapının önüne kondu. Darius Vassell, yaşanan gelişmeler karşısında şok oldu.

ENGİN KOCABIYIK/ANKARA

İngiltere'nin Manchester City takımından Ankaragücü'ne transfer olduğu zaman dünya çapında ses getiren Vassell'e karşı büyük bir ayıp işlendi. İngiltere Milli Takımı'nda 22 kez forma giyen ve daha önce Türkiye'ye de gol atan dünyaca ünlü golcü oyuncu Vassell, parası ödenmediği için gece yarısı otelin önüne kondu.

Dünyaca ünlü yıldızın otel kapısının önüne konmasını ve yaşadığı şoku İHA adım adım takip etti. Ankaragücü'ne transferi dünya çapında yankı uyandıran Vassell, Ankara'ya geldiği günden bu yana Crowne Plaza Otel'de kalıyordu. 29 yaşındaki golcü oyuncuya bu akşam geç saatlerde otel yönetimi tarafından tebligat yapıldı ve Vassell'e otelden ayrılmasının gerektiği bildirildi. Vassell, bunun nedenini otel yönetimine sorduğunda ise otel yönetimi, Ankaragücü Kulübü tarafından otel ücretinin ödenmemesini gösterdi.

Bu gelişme üzerine Ankaragücü'nden yetkililere ulaşmaya çalışan Darius Vassell, bunda başarılı olamadı. Vassell, apar topar hazırlanarak otelden ayrılmak zorunda kaldı. Türkiye'ye yabancı olan ve ne yapacağını bilemeyen Vassell, çareyi başka bir otele geçmekte buldu. Kalacak yeri olmayan Vassell, yeni oteline kendi cebinden ödediği parayla yerleşti. Vassell'in yaşanan bu olaylardan dolayı oldukça üzgün olduğu ve Türkiye'den ayrılmayı ciddi bir şekilde düşündüğü öğrenildi.

Kaldığı otelden ayrılırken açıklamalarda bulunan Vassell, "Kulübüm ile otel bir görüşme yapmış. Daha sonra otel müdürü benden otelden ayrılmamı istedi. Bunun üzerine Ankaragücü yetkililerini aradım ama ulaşamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bununla ilgili olarak kulübümden bir açıklama bekliyorum. Bu açıklamaya göre yolumu çizeceğim" ifadelerini kullandı.

Darius Vassell, Türkiye'den ayrılmamasının tek nedeninin Ankaragücü taraftarı olduğunun altını çizerek, "Buradan ciddi bir şekilde ayrılmayı düşünüyorum. Ancak kalbim buradaki taraftarlar için oynamam gerektiğini söylüyor. Bana bu kadar destek olan taraftarları yüz üstü bırakıp gitmeyi düşünemiyorum" diye konuştu.

Öte yandan otelden ayrılışı sırasında Darius Vassell'in taşıdığı Atatürk portresi dikkat çekti. İngiliz golcü bir an olsun Atatürk'ün portresini yanından ayırmadı. Vassell'in Atatürk'ün portresine özel ilgi gösterdiği görüldü. Vassell, Atatürk'ün portresini neden yanında taşıdığına ilişkin bir soruya ise, "Bütün her yerde Atatürk'ün resmini görüyordum. Kendisini bilmeme göre burada araştırma fırsatım oldu. Araştırdıktan sonra kendisine olan hayranlığım daha da arttı. Portresini kaldığım otelden satın aldım. Portresini gittim her yerde duvarıma asacağım" şeklinde cevap verdi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.