İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Vali Güler: Ailesi tarafından teslim edildi

Vali Güler: Ailesi tarafından teslim edildi
Vali Güler: Ailesi tarafından teslim edildi

Öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı olduğu iddiasıyla ile aranan Cem Garipoğlu'nun polise teslim olmasının ardından, Vali Muammer Güler, teslim edilme sürecine ilişkin bilgi verdi.

ABBAS ULU/İSTANBUL

Güler, firari şüphelinin ailesi tarafından avukatı aracılığı ile gece saat 01.45'de polise teslim edildiğini açıklarken, Garipoğlu'nun yurtdışına çıkıp çıkmadığı konusunda soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

İstanbul Valisi Muammer Güler, Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Cem Garipoğlu'nun polise teslim olmasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü'ne geldi.

Cem Garipoğlu'nun teslim olması ile ilgili olarak görevli polislerden bilgi alan Muammer Güler daha sonra basın mensuplarına konuyla ilgili açıklamada bulundu. 3 Mart 2009'da Beşiktaş Etiler'de işlenen cinayetin üzerinden 197 gün geçtikten sonra Münevver Karabulut cinayetinin firari zanlısı Cem Garipoğlu'nun, ailesi tarafından avukatı aracılığı ile gece saat 01.45'de polise teslim edildiğini açıkladı. Polisin titiz bir çalışma ile sonuca gitmeye çalıştığını anlatan Güler, hem mevcut Emniyet Müdürü Çapkın hem de Celalettin Cerrah'ın üzerlerine düşen görevi yaptıklarını kaydetti. Güler, "Toplumun da bu konudaki hassas yaklaşımı bizi etkiledi. Ayrıca konuyu sıkça ele alan medyaya da teşekkür ediyorum" dedi.


Garipoğlu ailesine, üzerlerine düşen mükellefiyetlerin hatırlatıldığını ifade eden Güler, cinayet hakkındaki soruşturma yürütülürken bilmesi gerekenlere bilmesi gerektiği kadar bilgi verildiğini, bunun dışındaki çalışmaların gizli yürütüldüğünü söyledi. Cem Garipoğlu'nun sağlık durumu ve yurtdışına çıkıp çıkmadığına ilişkin soruları da cevaplandıran Güler, "Sağlık durumunda bir problem yok. Adli doktorların kontrolünden sonra savcı karşısına çıkarılacak. Yurtdışına çıkıp çıkmadığı konusu ile ilgili soruşturmamız sürüyor. Gerekli bilgiler daha sonra verilecek" ifadelerini kullandı.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ise "Biz üzerimize düşen görevi yapmaya çalıştık. Bu çalışmalar sonucunda Cem Garipoğlu avukatı aracılığı ile saat 01.45'de polise teslim oldu. Bu olayda toplumumuzun hassas yaklaşımları, insanların tepkisi de bizi tetiklemede etkili oldu" dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.