İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Varan Turizm'in biletleri obilet.com aracılığıyla satılacak

Varan Turizm'in biletleri obilet.com aracılığıyla satılacak
Varan Turizm'in biletleri obilet.com aracılığıyla satılacak

Varan Turizm, 2012 yılında verdiği aradan sonra tekrar yola çıkıyor. Firmanın biletleri ise otobüs ve uçak bileti satış platformu obilet.com aracılığıyla satılacak.

Türkiye'de telefon ile bilet satışı, internet üzerinden bilet satışı, çift katlı otobüs, şehir içi servis hizmeti, bağımsız otobüs terminali ve konaklama tesisi, molasız sefer uygulaması gibi hizmetlerle tanınan ve 1946 yılında kara yolu yolcu taşımacılığına başlayan İstanbul merkezli Varan Turizm 2012 yılında faaliyetlerine ara vermişti. Firma, yenilenen araç filosu ve ekibiyle 2020 yılında yollara tekrar geri dönme kararı aldı.

Varan Turizm biletleri obilet.com'da

Uzun bir aradan sonra, 9 Temmuz 2020 itibarıyla yollara dönecek olan firma normalleşme dönemi önlemlerini de göz önünde bulundurarak “konfor ve güvenlik” ilkesiyle yolcularına hizmet vermeye kaldığı yerden devam edeceğini duyurdu. Firmaya ait biletler ise otobüs ve uçak bileti satış platformu olan obilet.com aracılığıyla satışa sunulacak. Yolcular, obilet.com üzerinden veya obilet mobil uygulamasından Varan Turizm seferlerine ait biletleri satın alabilecek; iptal, iade ve değişim işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştirebilecek. Ayrıca, söz konusu seferlerde COVID-19 süreci boyunca "Obilet Güvenli Seyahat Tedbir Paketi" kapsamında hijyen ve sosyal mesafe kuralları uygulanacak.


Online bilet satışı yapan obilet.com'un CEO'su Yiğit Gürocak, obilet.com'un her geçen gün genişleyen portföyüne Varan Turizm'in de katılıyor olmasını gururla ve heyecanla karşıladıklarını belirtti. Gürocak; “Yenilikçi bakış açısı ile sektöre damgasını vurmuş ve kendi standartlarını oluşturarak sektörü ileriye taşımış Varan Turizm'in sektöre Obilet işbirliği ile dönüyor olması bizim için gurur verici bir gelişme. Varan'ı eski müdavimleri ile kavuşturacağımızdan ve yeni yolcularıyla tanıştıracağımızdan dolayı çok heyecanlıyız” dedi.

Otobüs firmaları ile obilet.com arasındaki çözüm ortaklığı sürüyor

Yiğit Gürocak, otobüs firmalarına bedelsiz biletleme yazılımı hizmeti de verdiklerini ve birlikte çalışılan firmalara ayrıca ihtiyaç duyabilecekleri her türlü teknik konuda altyapı ve destek de sağladıklarını söyledi. Gürocak aynı zamanda, “İşbirliği yapan firmaların internet satış ciroları ciddi oranda artıyor. 2020 hedeflerimiz arasında firma portföyümüzü ve yolculuk seçeneklerini daha da zenginleştirerek COVID-19'un olumsuz etkilerine rağmen yıllık 15 milyon bilet satış rakamına ulaşmak ve bu sayede obilet.com aracılığıyla bilet satış hizmeti sunan firmaların büyümelerine katkı sunmak bulunuyor” şeklinde devam etti.
 

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.