GÜNDEM - 05 Şubat 2019 Salı 11:49

Vietnam vizesi artık online!

A
A
A
Vietnam vizesi artık online!

Tarih kokan şehirleri, neredeyse el değmemiş sahilleri, birbirinden lezzetleri yemekleri ve tropikal meyveleri ile göz alıcı milli parkları Vietnam’ı bir güzellik haline getirmiştir.

Muson yağmurlarının etkisinde kalan Vietnam göz alıcı tropikal ormanlar ve buna bağlı olarak bitki ve hayvan çeşitliliğine sahiptir. Resmi adıyla Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti, Asya’nın güneydoğusunda yer alan Laos, Çin ve Kamboçya ile sınırı bulunan 90 milyon nüfuslu bir ülkedir. Güney Çin Denizi ile kıyısı bulunan Vietnam’da harika deniz ürünleri tadabilir, el değmemiş bakir sahillerde denize girmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Vietnam pek çok gezgin için pek çok tatil fırsatı sunan özel bir ülkedir. Doğa ve milli park tutkunları için fotoğraflanacak harika karelerin yer aldığı ülkede damak tadına önem gösterenler için çeşitli lezzetleri yakalayabilme fırsatı bulunuyor. Birbirinden özel tarihi mekânları ile zamanda yolculuk yapma fırsatı yakalayacağınız Vietnam’ın geçmişi türlü savaşlar ve işgaller ile dolu. Sadece 4 kez Çin işgaline maruz kalan bu yeryüzü cennetinin neden bu kadar paylaşılamadığını gidince hemen anlayabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken bir şey var ki burası Türk vatandaşları için vize isteyen bir ülkedir. Vietnam vizesi almadan burayı ziyaret edemezsiniz. 

Vietnam’a Kapıda Vize İmkanı!

Vietnama vize almak için genellikle elçiliklere gidilmesi gerektiği bilinmektedir, fakat elçilikler Vietnam Göçmenlik bürosundan (Vietnam İmmigration office) alınan C1 belgesi (vize onay mektubu) olmadan vize başvurularını kabul etmemektedir. Günümüzde bu vize onay mektubunu almak için çeşitli platformlar kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi ve en çok tercih edileni https://vietnamrehberi.com web sitesidir. İnternet üzerinden Vietnam vize başvurusunda bulunanların tercihi olan Vietnam Rehberi pasaportunuzun bir kopyası ve uçak biletiniz dışında vize başvurusu için farklı bir evrak istememektedir. Dolayısı ile evraksız ve hızlı bir şekilde yapılan başvuru 7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. En önemli detay ise vizenizin sonuçlanması ardından firmanın size email ile yollayacağı Vize Onay Mektubu sayesinde vizenizi Vietnam’a varışta kapıda pasaportunuza işletebiliyorsunuz. Bu sayede dünyanın neresinde olursanız olun Vietnam vizesi başvurunuzu online olarak tamamlayıp, seyahatinize devam edebilir ve hiçbir konsolosluğa uğramadan vizenizi Vietnam’a varışta Vietnam Uluslararası Havalimanlarından herhangi birinde pasaportunuza işletebilirsiniz. Vize başvurusundan önce bilmeniz gereken önemli bir detay var. Eğer 1 aydan daha uzun süre Vietnam’da kalmayı düşünüyor veya ticari bir faaliyet için seyahat edecekseniz ticari vize almalısınız. Sadece tatil için Vietnam’a gideceksiniz turistik vize almanız yeterli olacaktır. 

Vietnam Turları

Vietnam Rehberi, Vietnam vizesi nasıl alınır konusunda bilgi paylaşımı yaparken vize alımı sırasındaki aksiyonu yöneterek vize başvurusunda bulunan gezginlere en hızlı şekilde cevap verebilmek için oluşturuldu. Elçiliklerde prosedür gereği istenen bir çok evrak Vietnam rehberi tarafından istenmemekte, başvuru süreci en hızlı şekilde atlatılmaktadır. İnternet üzerinden yapılan başvuru kısa sürede vize onay mektubu ile sonuçlandırılarak Vietnam havaalanına indikten sonra vizeniz pasaportunuza işlenebilmektedir. Üstelik vize sonuçlanana kadar herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Vietnam vizesi 2019 için belirlenen cüzi ücretler ve daha fazla bilgiye sahip olmak için Vietnam rehberi platformunu ziyaret edebilirsiniz. Firma ayrıca Vietnam’ın vazgeçilmezlerinden olan Ha Long Bay cruise turları, Mekong Delta turları, Cu Chi tünelleri turu ve Ninh Binh – Tam Coc gibi turların hizmetini de vermektedir.

Kaynak: https://vietnamrehberi.com/

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Samsun Samsun’da yatak ve koltuk fabrikasındaki yangın sürüyor: Vali Tavlı ve Başkan Doğan olay yerinde Samsun’da sanayi sitesinde bir yatak ve koltuk fabrikasında çıkan yangını söndürme çalışması devam ediyor. Yangın, bitişikteki fabrikaya da sıçrarken, Samsun Valisi Orhan Tavlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan yangın yerinde incelemelerde bulundu. Yangın, Tekkeköy ilçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan Yumoş firmasına ait yatak ve koltuk fabrikasında saat 21.00 sıralarında çıktı. Çıkan yangında alevler geceyi aydınlatırken, olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri yangını söndürmek için çalışma başlattı. Yangın söndürme çalışmalarına Samsun Emniyet Müdürlüğüne ait TOMA’lar ve belediyelerin su tankerleri de destek verdi. Polis yangın mahallinde geniş güvenlik önlemi aldı. Fabrikayı tamamen saran alevleri söndürmek için çalışmalar devam ediyor. Yangın bitişikte bulunan mutfak soğutma fabrikasına da sıçradı. Söndürme çalışmaları devam ederken, Samsun Valisi Orhan Tavlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Tekkeköy Belediye Başkanı Mustafa Candal ve Samsun Emniyet Müdürü Ahmet Arıbaş yangın yerine gelerek incelemelerde bulundu ve söndürme çalışmalarını yakından takip etti. Yanan fabrikanın yanında fabrikası bulunan iş adamı eski Samsun Milletvekili Adem Yıldız, "OSB’de bizim komşumuz yatak fabrikasında yangın çıktı. Cenab-ı Allah böyle yangınları kimsenin başına vermesin. Samsun itfaiyesi canla başla çalışıyor. İnşallah kısa zamanda söndürülür. Can kaybı yok. Sevindirici yanı bu. Allah böyle yangınlar göstermesin" dedi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Halit Doğan da yaptığı paylaşımda, "Tekkeköy ilçemizde yer alan Organize Sanayi Bölgemizdeki bir yatak fabrikasında çıkan yangına karşı ekiplerimiz tüm imkanlarıyla müdahale etmektedir. Sayın Valimiz Orhan Tavlı ile birlikte yangının sürdüğü alanda ekiplerimizden bilgileri alıyoruz. Yangının en kısa sürede kontrol altına alınması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" paylaşımında bulundu.
Kütahya Kütahya’da ana arı ve arı sütü üretimi ekipmanları dağıtıldı Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ’Arıcılığı Geliştirme Projesi’ kapsamında; “Ana Arı ve Arı Sütü Üretimi” kursunu tamamlayan 34 kursiyere sertifika verilirken, yüzde 75 hibeli ana arı ve arı sütü üretimi malzeme-ekipmanı dağıtım töreni düzenlendi. Törene AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay ve AK Parti Kütahya milletvekilleri de katıldı. Proje kapsamında 25 Arıcıya; 1000 adet çiftleştirme kovanı, 1000 adet parçalanabilir çerçeve, 25 adet larva transfer fırçası, 25 adet 100’lük yüksük seti, 25 adet ana arı boyama kalemi, 100 adet bigudi temini gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Bakanlığının tüm yöneticilere ciddi destek sağladığını söyleyen Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Emre Yeniay, "Arıcılar için Bakanlık katkısı 525.000,00 TL, Çiftçi katkısı 175.000,00 TL, toplam 700.000,00 liralık bütçesiyle alet-ekipman desteğini bugün dağıtacağız" dedi. İl Müdürlüğünde üç hafta boyunca her akşam ’Arıcılık kursu’ verdiklerini dile getiren Yeniay, "Profesyonel olarak Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsündeki arıcı uzmanlarımız geldi, tek tek üreticilerimize gösterdik, eğitim verdik. Daha sonra uygulamalı eğitim kısmında da bu üreticilerimizi İzmir’e götürdük. İzmir’de konaklattık ve bizzat ana arı nasıl yetiştirilir? Arı kovanları nasıl bakılır? Bunların eğitimi gösterildi. Şu anda donat kısmındayız. İnşallah eğit, donat ve daha sonrasında da üret kısmını çiftçilerimizden, üreticilerimizden bekliyoruz. Geçen hafta da FAO kapsamında toplamda yüz beş arılı kovanı yüzde yüz hibe ile yine ilimize, üreticilerimize kazandırdık. Toplamda Kütahya’nın yüzde 57’si orman. Böyle ormanlık bir alanda kalite olarak, fiyat olarak en yüksek bedelle satılan kestane balının üretilmesini de artık üreticilerimizden bekliyoruz. İnşallah Hayırlara vesile olmasını diliyorum" diye konuştu.
Kütahya AYBÜ’de “Vergi Yargısında Güncel Gelişmeler” konulu sempozyum Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (AYBÜ) Hukuk Fakültesi ev sahipliğinde, Pamukkale Üniversitesi işbirliğiyle “Vergi Yargısında Güncel Gelişmeler” konulu sempozyum tamamlandı. Sempozyum ev sahipliği AYBÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu, düzenleme kurulu başkanlığı Kütahya Tasarım Teknokent Genel Müdürü ve Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ersan Öz, düzenleme kurulu eş başkanlığı ise AYBÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Karataş Durmuş tarafından yapıldı. İdari yargıdaki değişim ve gelişmelerin vergi yargısına etkisi 2 oturumda 6 tebliğ ile masaya yatırıldı. Sempozyuma Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur, Vergi Denetim Kurulu Başkanı Muhsin Atci, Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı Hanefi Keskin, Danıştay 3. Daire Başkanı Hanifi Doğan, Ankara Vergi Dairesi Başkanı Yüksel Duman yargı mensupları akademisyenler avukatlar mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler katıldılar. Sponsorluklarıyla emeği ürüne ana sponsorlar Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) yönetim kurulu başkanvekili Ahmet Doğan Alperen, Vergi Müfettişleri Derneği Genel Başkanı Fatih Mustafa Olcay nezdinde tüm vergi müfettişleri camiası, Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlyas Kocaer nezdinde Dijital Yapay Zeka A.Ş. firmaları dönüştürdüler. Ayrıca kongre salonunda AYBÜ Hukuk Fakültesi ile Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri dinleyici olarak yer aldılar. Sempozyumda vergi mevzuatında sadelik, yargı kararlarında içtihat ve kalite, muhasebe meslek mensuplarının süreçteki rolü konularına dair müzakereler yapılarak çözümler geliştirildi.