İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Yasa zaten yürürlülükte

Yasa zaten yürürlülükte
Yasa zaten yürürlülükte

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Lizbon dönüşü uçakta Eve Dönüş Yasası'yla ilgili sözlerine açıklık getirerek, "Ben madde üzerinde çalışma yapabiliriz dedim. Bunu başka yerlere çekmenin bir anlamı yok" dedi.

Başbakan Erdoğan, Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen Ulusal Tütün Kontrol Programı Eylem Planı tanıtım toplantısı sonunda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. 

Erdoğan, Eve Dönüş Yasası'yla ilgili sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Ben yasadaki madde üzerinde çalışma yapabiliriz dedim. Yani suça bulaşmamış örgüt mensuplarının dağdan indirilmesini ve anasının babasının yanına gönderilmesini ifade ettim. Bunu farklı yerlere çekmenin anlamı yok" diye konuştu. 

Başbakan Erdoğan, CHP ve MHP'yi de eleştirerek, "Siyaset netice almak sanatıdır. Biz netice almak için ne gerekiyorsa her zaman yaparız. Biz kendimize güveniyoruz. Ana muhalefet partisinin yaklaşımını 'kavgacı' buluyorum. Bu yasayı çıkaranların şimdi 'Faydası yok' yaklaşımlarını anlayamıyorum. 221. maddeyle ilgili çalışmalar yapılabilir. Eve dönüş Yasası zaten şu an yürürlüktedir. Bu yasayı nasıl esnetebiliriz bunun çalışmasını yapabiliriz. Muhalefet kavga etmek istiyor. Bağırarak, çağırarak Türkiye'nin sorunları çözülmez" şeklinde konuştu. 

YUSUF ZİYA ERARSLAN-ANKARA

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.