İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

1. YAZILI – FOTOĞRAFLI HABERLER

Türkiye'nin en ileri yazılı haberciliğini, yurtiçindeki ve yurtdışındaki güçlü teşkilatı, dinamik yapısı ve tecrübesiyle İHA'da bulabilirsiniz. İHA, Yurt ve dünyadan politika, ekonomi, spor, asayiş ve özel haberleri kapsayan günlük ortalama 1.500 adet yazılı-fotoğraflı haber, 3.500 adet fotoğraf üretmekte ve abonesi olan ulusal, yerel ve bölgesel ölçekteki 2.000'in üzerinde yayın organının beğenisine sunmaktadır.

Türkiye'nin her bir il ve ilçesinden, dünyanın ise 55 ülkesinden görüntü, fotoğraf ve haber geçebilme yeteneğine sahip olan İHA, haber merkezine ulaşan haberleri tarafsız bir bakış açısı ile abonelerine internet üzerinden hızlı bir şekilde ulaştırmaktadır. Türkiye ve dünya çapındaki 145 görüntü geçiş noktasının yanı sıra çoğu Türkiye dışında 34 tane uplink istasyonu üzerinden görüntüleri tüm dünyaya anında geçebilmektedir.

SOF İHA'nın kendi teknik kadrosu tarafından geliştirilen haber otomasyon uygulaması sayesinde  internet erişiminin olduğu her yerden sisteme doğrudan haber girişi sağlanabilmektedir. Bu yenilik, İHA'nın muhabir ve redaktör ağını birkaç kat daha genişletmiş ve haberin daha hızlı bir şekilde abonelerine ulaştırılmasına katkı sağlamıştır.

Yazılımı yine İHA mühendisleri tarafından gerçekleştirilen yazılım sayesinde, görüntülerin dijital arşivde saklanmasını sağlayan sistem, dünyadaki örneklerinden çok önce kullanılmaya başlanmış; İHA'nın 16 yıllık arşivinde bulunan 850 binin üzerinde görüntü, 6 milyon yazılı haber ve 15 milyon fotoğraf anında ulaşılabilecek şekilde dijital olarak depolanmıştır.

Haber Fotoğrafları

Tamamen dijital makinelerle çekilen fotoğraflar metinleri ile birlikte abonelere internet üzerinden anında ulaştırılmaktadır. Ulusal ve uluslar arası gündemden günlük ortalama 3.500 adet haber abonelere servis edilmektedir.  

Haber ve Fotoğraf Arşivleri

İha abonelerine servis edilen tüm haber ve fotoğraflar anında yazılı ve fotoğraflı haber olarak arşivlenir. Yazılımı İHA mühendisleri tarafından gerçekleştirilen yazılım sayesinde, haber ve fotoğrafların dijital arşivde saklanmasını sağlayan sistem, dünyadaki örneklerinden çok önce kullanılmaya başlanmıştır. İHA'nın 20 yıllık arşivinde bulunan 6 milyon yazılı habere indeksli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca 15 milyon fotoğrafa konu, tarih, haber adı ve olay yeri gibi kriterlere göre filtreleme yapabilir, binlerce haber arasından aradığınız fotoğraflara anda ulaşabilirsiniz. İha arşiv hizmetimiz ile internet üzerinden dünyanın her yerinden haber ve fotoğraf arşivine ulaşabilme ve hizmetlerinden faydalanabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Yazılı  Fotoğraflı Haber Aboneliği

 • İHA'nın günde ürettiği ortalama 1.500 adet yazılı fotoğraflı haber
 • Hiçbir kısıtlama olmadan İHA'nın ürettiği tüm haberler
 • Gündeme ve haberlere ilişkin günde yaklaşık 3.500 fotoğraf
 • Haberler anlıktır, hızlı ve tarafsızdır, yorumsuzdur
 • İHA'nın 20 yıllık yazılı – fotoğraflı haberler arşivi
 • Web siteleri için haberleri otomatik entegre edebilmek için XML, RSS yapısı

İletişim: Eyüp Şahin
Telefon : 0212 454 33 03 - 0212 454 29 45
E-Posta : abone@iha.com.tr

 

2. GÖRÜNTÜLÜ HABERLER

Görüntülü Haberler Servisi profesyonel muhabir ve kameramanlarıyla Türkiye ve dünya gündemi oluşturan her haberi büyük bir titizlikle takip eder, elde etmiş olduğu görüntülü haberleri anında abonelerine ulaştırır. İHA her gün yurt içi ve Yurt dışı bürolarından gelen günlük ortalama 250 görüntülü haberi abonelerine servis etmektedir.   

Türkiye'de bulunan 145 bürosu ve yurtdışındaki geniş muhabir ağıyla İHA, tüm sıcak haberleri

abonelerine ilk önce iletir. İHA, ulusal ve uluslararası abone ve müşterilere HD (High Definition) görüntü servisi gerçekleştirmektedir. Görüntülü haberler yazılımı İHA'ya ait olan program ile internet üzerinden abonelerine servis edilmektedir. 

İHA başarılarıyla, kendine ait olan çizgisiyle, dünyanın en büyük ajansı olma yolundaki kararlılığıyla her geçen gün büyümüş ve habercilikte kalitenin, hızın, sınırsızlığın, tarafsızlığın sembolü haline gelmiştir.

Yurtiçi ve yurtdışındaki birçok önemli olay İHA imzasıyla TV'lerde yer almıştır.

Şu an kullanımda olan merkez stüdyo ile Anadolu'da faaliyet gösteren TV kanallarının İstanbul ve Ankara yayınlarını ve canlı bağlantılarını sağlamaktadır

İHA'nın yurtdışındaki 55 bürosu, Washington, Londra, Berlin, Moskova, Bankok, Kahire, Hartum, Kabil, Bağdat, Frankfurt, Sana, Atina, Ankara, İstanbul Taksim, İstanbul Karaköy ve İstanbul Merkez'deki 16 adet stüdyosu ve sabit uydu uplink sistemi ile Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu ve Orta Asya Cumhuriyetleri'nde dolaşan 34 adet mobil canlı yayın aracı ve flyaway uplink kullanarak haber takibi yapmaktadır.

Görüntülü Haberler Servisi Abonelik Hizmeti

 • İHA'nın günde ürettiği 260'den fazla görüntülü haberi takip edip içeriğini TV kanalınızda yayınlayabileceksiniz.
 • Talep ettiğiniz ve İHA'nın uygun bulduğu arşiv görüntülerini ücretsiz olarak aboneliğiniz süresince temin edebileceksiniz.
 • Ücretsiz, şifresiz ve logosuz yayınladığımız canlı yayınları takip edip yayın organınızda yayınlayabileceksiniz.
 • Ayrıca Canlı Yayın araçlarımızı aboneliğiniz süresince belli oranlarda indirimli kiralayabileceksiniz.
 • İHA ürettiği 260'den fazla ham görüntülü haberi internet üzerinden servis etmektedir. Bu da ulaşım ve kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

İletişim: Eyüp Şahin
Telefon : 0212 454 33 03 - 0212 454 29 45
E-Posta : abone@iha.com.tr

 

3.    İNTERNET HABERLERİ

SEÇİLMİŞ, İŞLENMİŞ YAZILI-FOTOĞRAFLI İNTERNET HABERLERİ

 • İHA'nın günde ürettiği ortalama 1.500 haberden seçilmiş en önemli 150 adet fotoğraflı haber
 • Haberlerin tamamı fotoğraflıdır
 • İnternet medyasına yönelik özel habercilik
 • Gündem, Asayiş, Dünya,  Magazin, Sağlık, Kültür Sanat, Teknoloji, Çevre ve Eğitim kategorilerinden hızlı, tarafsız ve yorumsuz işlenmiş tamamı fotoğraflı haberlerdir
 • Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan derlenen özel haberler
 • Piyasalarda Gün Sonu, Yurtta Hava Durumu , Her Perşembe Akşamı  “VİZYONA GİREN FİLMLER”
 • Her Pazartesi akşamı “Spor Toto Süper Lig'de Haftanın Görünümü”, “Spor Toto Süper Lig'de Gelecek Haftanın Programı”, “Spor Toto Süper Lig'de Gol Krallığı”, “PTT 1. Lig'de Haftanın Görünümü”, “ PTT 1. Lig'de Gelecek Haftanın Programı”.Her Sabah “NBA'de Gecenin Sonuçları” gibi düzenli haber çalışmaları
 • Web siteleri için haberleri otomatik entegre edebilmek için XML,RSS yapısı

SEÇİLMİŞ,İŞLENMİŞ VİDEOLU İNTERNET HABERLERİ

 • Türkiye ve dünya gündeminden seçilmiş en önemli videolu haberler
 • En önemli haberlerden seçilen günde ortalama 25 adet Videolu Haber
 • Videolu haberler işlenmiş, kurgulanmış ve seslendirilmiştir
 • Videolu haberler MP4 ve preview formatta kolay yüklenebilir ve yayına hazır haldedir
 • Her gün “Günün Önemli Gelişmeleri” ve “Günün Özeti”  başlıklarıyla Videolu Haber Kuşakları bulunmaktadır

İletişim: Eyüp Şahin
Telefon : 0212 454 33 03 - 0212 454 29 45
E-Posta : abone@iha.com.tr

 

4. BÜLTEN SERVİSİ

İHA'nın yeni hizmeti  “Bülten Servisi” ile  şirketler, 2.000'den fazla abonenin yer aldığı bu platformu kullanarak, tüm medyaya daha sistematik ve daha yaygın bir şekilde ulaşmak için yeni bir fırsat yakalamış olacaklar.
Şirketler haber değeri taşıyan açıklamalarını, etkinliklerini  yeni faaliyetleri hakkında, İHA' nın habercilik ciddiyetiyle yayına verdiği  bültenleri bu hizmet ile  tüm  medyaya daha kolay ulaştırma imkanı bulabilecekler.

İhlas Haber Ajansı, abone olan şirketlerin bültenlerini habercilik normlarına ve formatlarına uygun  editoryal düzenleme yaparak kategorik olarak servis edecektir

İhlas Haber  Ajansı'nın çeyrek asırlık marka değeri ve güvenirliğiyle servis edilen bültenler 1800'den fazla abonesine ulaşarak, ulusal ve yerel medyada daha kolay, daha sistematik, daha saygın ve daha yaygın iletişim fırsatı yakalayacaklardır.

Bülten Servisi Abonelik Hizmeti

 • Medyaya İletmek istediğiniz ve İHA' ya ulaştıracağınız yazılı-fotoğraflı haber bültenleri, İHA' nın profesyonel ekiplerince yazılı-fotoğraflı haber yapılacak ve İHA' nın abonesi, 500'den fazla web sitesi ve 600'den fazla gazete 100'den fazla TV Kanalına servis edilecektir.
 • Medyaya İletmek istediğiniz ve İHA' ya ulaştıracağınız görüntüler, İHA' nın profesyonel ekiplerince görüntülü haber yapılacak ve İHA' nın abonesi 100'den fazla TV Kanalına servis edilecektir.
 • Yıl içinde gerçekleştirilecek basın toplantısı, foto muhabiri ve/veya kamera ile yerinde takip edilecektir.
 • Yapılan her bir özel haber çalışması www.iha.com.tr adresinde yayınlanacaktır.
 • Ayrıca her bir özel haber çalışması 1,5 milyondan fazla Facebook, Twitter, iPad, iPhone ve Android takipçileri ile de paylaşılacaktır.

 

İletişim: Murat Karadayı
Telefon : 0212 454 29 72 - 0212 454 29 45
Cep : 0532 357 29 48
E-Posta : abone@iha.com.tr

 

5. MEDYA ÇÖZÜMLERİ

MEDYA TANITIM

Etkinliklerinizi kameraman ve foto muhabiri ile takip ederek, haberleştirip tüm medyaya (TV + Gazete + Elektronik medya) paket haber servisi yapıyoruz.

 • 1 kameraman ve 1 foto muhabiri ile haber takibi
 • Kayıt ve haber montaj
 • Haber servisi (TV + Gazete + Elektronik medya)
 • Etkinlik öncesi ön haber servisi
 • Medya raporu
 • Görüntü ve fotoğraf teslimi
 • Ülkemizin ve Dünyanın her noktasında hizmet
 • Arşiv hizmeti

VNR

Hazırladığınız haber görüntülerini TV kanallarına servis hizmeti veriyoruz. Çekimleri ve montajı tarafınızdan oluşturulan görüntüleri ulusal - yerel TV kanallarına servis ediyoruz.

KAYIT VE REJİ

Etkinliklerinizi arşiv amaçlı olarak 1 kamerayla veya birden fazla kamerayla, reji hizmeti vererek kaydediyoruz. Alınan görüntüleri ham olarak teslim ediyoruz. Talebe göre montaj hizmeti de veriyoruz.

PROJE BAZLI ÇÖZÜMLER

Basit veya komplike projeleriniz için lütfen bizi arayın. Yıllardır sektörün içinde olmanın verdiği tecrübe zenginliğiyle, projelerinize en uygun çözümleri sunmaya hazırız. Her türlü soru, görüş ve önerileriniz için bizimle irtibata geçiniz.

İletişim: Mehmet Güler
Telefon : 0212 454 29 71 - 0212 454 33 58
E-Posta : produksiyon@iha.tv

 

6. İHA TV NETWORK

İhlas Haber Ajansı (İHA) ‘nın her gün canlı olarak hazırlayıp, uydu üzerinden Türkiye genelinde 50' ye yakın TV kanalında yayınlattığı  ‘'Haber Saati''  programlarımız da bulunan reklam kuşaklarımıza çok ekonomik rakamlar ile reklam verebilirsiniz. Böylelikle Türkiye genelinde yayında olan 50'ye yakın Uydu, Bölgesel ve Yerel tv kanallarının izleyicilerine ulaşabilirsiniz.  

Her gün saat 17:00-18:00  Akşam Bülteni ve hafta içi 5 gün saat 13:00-13:30 arası Öğlen  Bülteni Haber Saati programlarımız mevcuttur. Bu programlardaki reklam ve sponsorluk alanlarında yer alabilirsiniz.

İHA TV Network Tanıtım Videosu:
http://www.iha.com.tr/habersaati/

Haber Saati Yayın Kaydı:
https://www.youtube.com/watch?v=B0NwEnUHeGE

İletişim: Mücahit Boyalık
Telefon : 0212 454 29 96 - 0212 454 29 45
E-Posta : abone@iha.com.tr

 

7. TEKNİK HİZMETLERİMİZ

CANLI YAYIN

Etkinliklerinizi uydu aracılığıyla broadcast kalitesinde canlı yayınlıyoruz. Teknoloji ve tecrübeyi bir araya getirerek, sorunsuz hizmet veriyoruz.

 • SD / HD canlı yayın araçları
 • Tecrübeli profesyonel ekip
 • Reji
 • Jimmy jib
 • Profesyonel HD kameralar
 • İnternetten canlı yayın opsiyonu
 • Broadcast kalitesinde temiz görüntü
 • Ülkemizin ve Dünyanın her noktasından hizmet

CANLI YAYIN (VİDEO TELEKONFERANS)

Birden fazla lokasyonda yapılan etkinliklere, lokasyonlar arasında uydudan canlı yayın, video telekonferans hizmeti veriyoruz.

 • SD / HD canlı yayın
 • Çok noktalı yayın (20 nokta arasında yaptık)
 • Tecrübeli profesyonel ekip
 • Reji
 • Jimmy jib
 • İnternetten canlı yayın opsiyonu
 • Broadcast kalitesinde temiz görüntü
 • Ülkemizin ve Dünyanın her noktasından hizmet

CANLI CERRAHİ YAYINI

Tıbbi kongre ve toplantılarla ilgili yapılan ameliyatlara, canlı cerrahi video telekonferans hizmeti veriyoruz. Hastaneler ve otel arasında SD / HD olarak sorunsuz canlı yayın yapıyoruz. Bu hizmete özel, son derece tecrübeli bir kadromuz var. Kardiyoloji, Göz, KBB, Üroloji, Gastroenteroloji ve diğer branşların yayınlarını başarıyla gerçekleştiriyoruz.

 • SD / HD canlı yayın
 • Tecrübeli profesyonel ekip
 • Reji
 • Görüntü ve ses sistemleri
 • Broadcast kalitesinde temiz görüntü
 • Kablo ile yayın imkanı
 • İnternetten canlı yayın opsiyonu

WEBCAST (İNTERNETTEN CANLI YAYIN)     

Organizasyonlarınız internet aracılığıyla bütün platformlardan izlenecek şekilde canlı yayınlanır.

 • 1 veya çok kameralı yayın (rejili)
 • 3 dilde yayın
 • Sınırsız tekil izleyici kapasitesi
 • PC ve mobil cihazlardan izleme ( ios ve android)
 • www.ihamedya.com da canlı yayın
 • Web sitenizde canlı yayın linki
 • Şifreli yayın opsiyonu
 • Ülkemizin ve Dünyanın her noktasında hizmet
 • Yayınlarınıza arşiv hizmeti

İletişim: Mehmet Demirbağ
Telefon : 0212 454 33 58 - 0212 454 29 84
E-Posta : produksiyon@iha.tv