İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

SDÜ-Adliye Bulvarı'nın önündeki tüm engeller ortadan kalktı

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in, seçim dönemindeki vaatleri arasında bulunan SDÜ Batı Kampusu-Adliye arasında bulunan yoldaki asfaltlama çalışmaları tamamlanarak, yola engel teşkil eden 2 evin yıkımı gerçekleştirildi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in, seçim dönemindeki vaatleri arasında bulunan SDÜ Batı Kampusu-Adliye arasında bulunan yoldaki asfaltlama çalışmaları tamamlanarak, yola engel teşkil eden 2 evin yıkımı gerçekleştirildi.


Kentte, Fatih Mahallesindeki 201. Cadde Adliye Kavşağında Rasim-Ayşe Altıntaş'a ait yolda kalan 2 katlı 180 metrekarelik yapının yıkımı gerçekleştirildi. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'in daha önce aileyi evinde ziyaret etmesi ve karşılıklı varılan anlaşma sonrasında bina, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkıldı. Bununla birlikte, Başkan Başdeğirmen'in göreve gelmesinin ardından geçen süre içerisinde yolda kalan ve trafiği zora sokan dördüncü evin de yıkımı tamamlanmış oldu.


Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, ev sahibi Altıntaş ve muhtarların da katıldığı yıkım mahalle muhtarları da katılırken, Başkan Başdeğirmen'e şehir trafiğine yaptığı katkılarından dolayı plaket takdim edildi.


Altıntaş: “Yolu açıyorsunuz, ahaliyi kurtardınız”


Yıkım alanına gelen ve Rasim-Ayşe Altıntaş çifti ile bir süre sohbet eden Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, aileye gösterdikleri anlayış ve ilgiden dolayı teşekkür etti. Ayşe-Rasim Altıntaş, “Yolu açıyorsunuz, ahaliyi kurtardınız. Vatana millete hayırlı olsun. Isparta'mızda trafikten kurtulmuş oldu” derken, konunun karşılıklı diyalogla çözülmesiyle ilgili de “Tatlılıktan tatlılık, hayır doğar. Şerden şer doğar. Birlikte orta yolu bulduk. Vatana millete hayırlı olsun” görüşlerinde bulundu.


Diğer yandan, Fatih Mahallesi sakinleri arasında bulunan iş adamları Mustafa Özaydın ve Mustafa Uygun da, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'e teşekkür plaketi sundu. İş Adamı Mustafa Özaydın, “Büyüyen Isparta'mızın yollarına engel olan yapıların yıkımında gösterdiğiniz çaba ve gönül adamlığınıza bölge esnafı ve halkı adına teşekkür ederim” derken, İşadamı Mustafa Uygun da, “Isparta'nın yıllarca ihmal edilmiş sorunlarının çözümünde gösterdiğiniz duyarlılık ve gayretlerden dolayı teşekkür ederiz” görüşlerinde bulundu.


Başdeğirmen: “Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz”


Böyle bir plaketi almanın kendisi için sürpriz olduğunu belirten Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, “Bunlar bizim vazifemiz, yapmak zorundayız. Böyle bir plaketi almak benim için mutluluktur, İnşallah, çok daha güzel çalışmaları hep birlikte yapacağız” dedi.


Trafiği zora sokan bazı caddelerde evlerin olduğunu ve bu evlerin yıkımlarını yaptıklarını söyleyen Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Yol üzerinde kalan dördüncü evimizin de yıkımını gerçekleştirdik. Yıkımı yapılacak iki evimiz daha kalıyor. Bu yıkımları da yaparak vatandaşlarımızın daha rahat ulaşımlarını sağlamalarını hedefliyoruz. Bulunduğumuz alandaki yolumuzun genişliği 20 metrenin üzerinde, ancak yolun ortasında evimiz olduğu için bu genişlik 8-9 metreye düşüyordu. Evin yıkımı ile birlikte Adliye Kavşağından-SDÜ Batı Kampusuna kadar ulaşan bir bulvara dönüştürüyoruz. Bulvarımızın tüm altyapı çalışmaları tamamlandı, bir bölümünün asfaltı döküldü. Mahallemizdeki vatandaşlarımız da bu durumdan oldukça memnun. Bugün bu mutluluğu hep birlikte paylaşıyoruz. Ev sahiplerimizde evlerinin yıkılarak yolların açılmasından dolayı duydukları memnuniyetlerini ifade ettiler. Bundan bizde mutlu oluyoruz. Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Isparta Belediyemiz hiçbir zaman vatandaşlarını mağdur eden bir kurum değildir. Çalışmalarımızda kimseyi mağdur etmedik, sokağa atmadık. Vatandaşlarımızın oturacakları yeri ayarladık, ihtiyaçlarını karşıladık. Vatandaşlarımızda mutlu bir şekilde bu yıkım çalışmalarına müsaade ettiler” şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.