YEREL HABERLER - 03 Aralık 2016 Cumartesi 17:21

Hizmetkâr patronlar buluştu

A
A
A
Hizmetkâr patronlar buluştu

Yurt içinden ve dışından 200’den fazla aile şirketinin yöneticileri ve genç varisleri, İstanbul’daki 1. Hizmetkâr Liderlik Zirvesi’nde bir araya geldi. Zirve bugün yılın hizmetkâr liderinin belirlenmesiyle sona erecek.
Türk ekonomisinin önemli aile şirketleri, 1. Hizmetkâr Liderlik Zirvesi için İstanbul’da toplandı. Değer Danışmanlık tarafından ilk kez organize edilen ve Sheraton Ataköy Otel’de gerçekleştirilen zirve, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile bakanların tebrik mesajlarıyla start aldı. “Aile Şirketlerinin Gençleri Buluşuyor” temalı 1. Hizmetkâr Liderlik Zirvesi’nin açılış konuşmasını yapan Değer Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Dr. İlhami Fındıkçı, “Bu zirve bizim hayallerimizden biriydi. Bugün bir insani krizin yaşandığı ortada. Her geçen gün ‘insan’ olmaktan biraz daha uzaklaşıyoruz. İnsanın, yeniden fabrika ayarlarına dönmesi gerekiyor. Sevgiyi yeniden hayatımızın odağına yerleştirerek daha fazla ‘insan’ olmayı başarmamız mümkündür. Bütün bunlar, hizmetkâr liderlik anlayışını zorunlu kılıyor” dedi.
HEP’TEN HİÇ’E YOL ALANLAR
Yaşanan insani krizin hizmetkâr liderlik modelini daha büyük bir ihtiyaç haline getirdiğini belirten Fındıkçı, “Hizmetkâr Lider; başkasını kendisine tercih edebilecek yüksek bir insani erdemin yolcusu olan bir profildir. “Hep”ten ayrılıp “hiç”e doğru yol alan kişilerdir. Son 15-20 yılda köklerine doğru yürüdükçe ülkemize yönelik yıkıcı faaliyetler artmıştır. Bu saldırıların nedeni Türkiye’nin dünyadaki üst akılların, oyun kurucuların kendisine biçtikleri rolü aşmasıdır. Ama Cumhurbaşkanımızın hizmetkâr liderlik vizyonuyla bunları aşacağız” diye konuştu.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Ataşehir’de kontrolden çıkan tır park halindeki 2 tıra çarptı: 1 yaralı Ataşehir’de seyir halindeki tır, sürücüsünün alkollü olması nedeniyle kontrolden çıkarak park halindeki 2 tıra çarptı. 3 tırın da hasar aldığı zincirleme kaza neticesinde tır sürücüsü yaralandı. Kaza, saat 01.00 civarında Ataşehir ilçesi, Dudullu Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre seyir halindeki 33 AHA 008 plakalı tır, kavşaktan dönerken sürücünün alkollü olmasının da etkisi ile kontrolden çıkarak 2 tıra çarptı. Tır, önce 33 CCN 51 plakalı park halindeki tıra, ardından da 76 DK 428 plakalı park halindeki tıra çarptı. Olayı görenlerin 112 acil çağrı merkezini araması üzerine kaza alanına sağlık ekipleri ve polis ekipleri sevk edildi. Olayda tır sürücüsü, Paşa Türkdoğan yaralandı, sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından Paşa Türkdoğan’ı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaştırdı. Kaza sonrası polis ekipleri güvenlik önlemi aldı, trafik ekipleri ise kazanın araştırılması için çalışma başlattı. Kaza sonrası tek şeritten ilerleyen yol trafiğe açıldı. Olayı gören görgü tanığı Serkan Zor, "Siyah tır virajı alamayınca 33 CNN 51 plakalı tıra vurdu, bu tırdan sonra 76 DK 428 plakalı tıra vurdu, zincirleme kaza oldu. 33 AHA 008 plakalı tırın şoförünü indirdik alkollüydü, kafası iyi değildi. Ondan sonra polis arkadaşlar gelince şoförü indirdik" ifadelerini kullandı.