SPOR - 22 Kasım 2022 Salı 12:15

Osman Şahan: ’’Genç yetenekleri bulup gelişimlerini tamamlamaları için Almanya’ya transfer ediyoruz’’

A
A
A
Osman Şahan: ’’Genç yetenekleri bulup gelişimlerini tamamlamaları için Almanya’ya transfer ediyoruz’’

Ünlü futbolcu Olcay Şahan’ın ağabeyi Osman Şahan, Türkiye’de keşfettikleri genç yetenekleri Almanya’ya transfer edip gelişimlerini burada tamamlamalarını sağladıklarını söyledi.

Ünlü futbolcu Olcay Şahan’ın ağabeyi Osman Şahan, Türkiye’de keşfettikleri genç yetenekleri Almanya’ya transfer edip gelişimlerini burada tamamlamalarını sağladıklarını söyledi.


Kayseri’de dünyaya gelen ve genç yaşlarda futbol oynamaya başlayan Osman Şahan, Almanya’nın Fortuna Düsseldorf takımının da formasını giydi. Profesyonelliğe adım atacağı esnada geçirdiği sakatlık nedeniyle futbol kariyerine veda etmek zorunda kalan Osman Şahan, daha sonra futbol oynamanın verdiği deneyimler ile meslek hayatına menajer olarak devam etmeye başladı. Kardeşi Olcay Şahan’ın da menajerliğini üstlenen Osman Şahan, 10 yıl boyunca kardeşini temsil etti.’’Hedefimiz yeni Arda Güler’ler keşfedip futbol dünyasına sunmak’’


Şimdilerde genç yetenek avına çıkan Şahan, Türkiye’de çalışma başlattı. Ülkenin her şehrini gezen ve burada genç yetenekleri belirleyen Şahan, hayata geçirdiği proje sayesinde yeteneği olan futbol meraklılarını, kendilerini geliştirmeleri için Almanya’ya götürecek. Hedeflerinin genç ve yetenekli futbolcu Arda Güler gibi yeni oyuncuları bulup futbol dünyasına kazandırmak olduğunu dile getiren Şahan, "Alman kulüpleri ile ortak bir çalışma yapıyoruz. Bu çerçevede biz de geniş bir ekip kurduk ve Türkiye’nin dört bir yanını gezmeye karar verdik. Burada yapacağımız elemelerle yeni genç yetenekleri bulmayı amaçlıyoruz. Yapacağımız çalışma aslında gençlerin yeteneklerinin de boşa gitmemesi açısından çok önemli. Çalıştığımız Alman kulüpleri ile genç oyuncuları buluşturacağız ve gelişimlerine burada devam etmelerini sağlayacağız. Bu oyuncuların Türkiye’ye faydalı olmaları için elimizden gelen bütün çabayı sarf edeceğiz. Böylelikle Türk futbolunun gelişimine katkıda bulunacağız" dedi.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Hatay Hatay Büyükşehir Belediye ekipleri, 48 saatte 120 vakaya müdahalede bulundu Hatay Büyükşehir Belediyesi Afet ve Acil Durum Koordinasyon Merkezi (AKOM), 18-20 Haziran tarihleri arasında 48 saatte 120 vakaya müdahale ederken 14 hayvan da kurtardı. Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri; vatandaşların huzurlu bir bayram süreci geçirmesi için gece gündüz çalışarak son 48 saatte yangın, trafik kazası, insan ve hayvan kurtarma gibi toplam 120 vakaya müdahalelerde bulundu. Bu vakalar arasında meydana gelen 85 yangın olayına bakan AKOM ayrıca; 6 trafik kazası, 6 mahsur kalma durumu, 4 kapı açma olayında vatandaşların can güvenliğini sağlarken köpek, kedi ve diğer evcil hayvanları çeşitli tehlikelerden kurtarmak amacıyla 14 hayvan kurtarma operasyonu da gerçekleştirdi. Ekiplerin en sık karşılaştığı vakalar arasında özellikle ev, bahçe, ekin, anız, çöplük ve ot yangınları dikkat çekerken Hatay Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bu konuda vatandaşları daha dikkatli olmaya davet etti. Yaz aylarının gelmesi üzerine sıcakların artmasıyla boğulma vakalarının yoğun yaşandığı bölgelerde rip akıntısı için uyarılar yapıp önlemler alan Büyükşehir Belediyesi, uzman personelleriyle birlikte teyakkuz halinde olduklarını vurguladı. Kurban Bayram’ın son 2 gününde il genelinde ölümlü hiçbir vakaya rastlanılmadığını aktaran yetkililer, Bayram sürecinde vatandaşların can ve mal kayıplarını en aza indirilmesi için acil durum ve olayları kontrol altına almak için hızlı ve etkin çalışmalar yürüttüklerini aktardılar.