ASAYİŞ - 01 Aralık 2011 Perşembe 06:09

D-100 KARAYOLU`NDA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

A
A
A
D-100 KARAYOLU`NDA TRAFİK KAZASI: 2 ÖLÜ

İstanbul D-100 Karayolu’nda otomobilin TIR’a arkadan çarpışması sonucu ilk belirlemelere göre 2 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Edinilen bilgilere göre aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu meydana gelen kaza, sabah saat 05.00 sıralarında D-100 Karayolu İncirli mevkiinde gerçekleşti. Topkapı istikametinden Avcılar yönüne seyreden 34 VD 7487 plakalı "Honda" marka hususi otomobil, İncirli mevkiinde önce aynı yöne seyreden Oğuz Kemiksiz’in (40) kullandığı prefabrik yüklü 34 TP 095 plakalı TIR’a, ardından da Nazım Aktaş yönetimindeki 34 THV 05 plakalı ticari taksiye arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle hurdaya dönen hususi otomobildeki
kimlikleri henüz tespit edilemeyen iki erkek şahıs, araç içinde sıkışarak hayatını kaybetti. Cesetler, itfaiye ve sağlık ekiplerinin yoğun çalışması sonucu araç içinden çıkarılarak ceset torbasına kondu.
TIR sürücüsü Oğuz Kemiksiz, otomobilin çok süratli geldiğini, ne olduğunu kendisinin de anlamadığını ifade ederken, otoyol temizliği yapan bir belediye işçisi görgü tanığı ise, hususi otomobilin aşırı süratli olduğunu, ve çarpmanın şiddetiyle kontrolü kaybettiğini belirtti.
Kaza sonrası D-100 Karayolu Avcılar yönü uzun süre trafiğe kapanırken, uzun araç kuyruğunun oluştuğu gözlendi. Yaklaşık 45 dakika kapalı kalan karayolu trafiği, araçların ve cesetlerin kaza bölgesinden kaldırılmasının ardından normale döndü.
Polis, ölen sürücü ve yanındaki arkadaşının isimlerini tespit etmeye çalışıyor.
Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Aydın Efeler’in parkları yaz tatiline hazır Efeler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, görev ve sorumluluk alanındaki yeşil alan ve parklarda kapsamlı bir bakım ve onarım gerçekleştirdi. Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin, ilçe sakinlerinin parkları yaz aylarında daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilmesi için faaliyetlerin titizlikle yürütüldüğünü belirtti. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen bakım ve onarım çalışmaları kapsamında, park alanlarında bulunan oyun grupları, banklar, yürüyüş yolları ve spor aletlerinin yıpranan kısımları onarıldı. Kullanılmayacak durumda olanlar ise yenileriyle değiştirildi. Ayrıca, yeşil alanların bakımı yapılarak çimler biçildi, ağaçlar budandı ve çiçeklendirme çalışmaları gerçekleştirildi. Faaliyetler kapsamında, parklardaki aydınlatma sistemleri de gözden geçirildi ve problemler çözüme kavuşturuldu. Bu sayede vatandaşların akşam saatlerinde de parkları güvenli bir şekilde kullanması amaçlanıyor. Öte yandan Sağlık İşleri Müdürlüğü çalışanları da ilçedeki park, bahçe ve yeşil alanlarda düzenli şekilde ilaçlama yapıyor. Konuyla ilgili konuşan Başkan Yetişkin, "İlçemizdeki parklar, halkımızın yaz aylarında serinlemek, dinlenmek ve çocuklarıyla vakit geçirmek için tercih ettiği önemli alanlar. Bu nedenle parklarımızın bakım ve onarımını öncelikli bir çalışma olarak görüyoruz. Amacımız, vatandaşlarımızın güvenli ve huzurlu bir ortamda vakit geçirmelerini sağlamak" dedi. Parklardan faydalanan vatandaşlar, belediyenin bu çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek, "Parklarımızda yapılan yenileme çalışmaları sayesinde daha keyifli ve güvenli bir ortamda vakit geçiriyoruz. Belediyemize bu çalışmaları için teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Yalova Yalova’da atıl hale gelen “Engelsiz Plajı’nın son durumu tepki çekti Yalova Belediyesi tarafından 2015 yılında Akasya Plajı’nda hizmete açılan Engelsiz Plajı’nın son durumu engelli vatandaşların tepkisini çekti. Engelliler bakımsızlık ve ilgisizlikten kullanılmaz hale gelen Engelsiz Plajı’nın adına uygun hale getirilmesini istedi. Akasya Plajı’nda bulunan Engelsiz Plajı, kullanılmaz hale geldi. Plajda engelli bireylerin tekerlekli sandalyeleriyle kumsaldan iskeleye gittiği platform tamamen parçalandı. Parçalanan malzemeler ise bölgedeki duş kabinlerinin bulunduğu alana gelişi güzel bırakıldı. Öte yandan engellilerin denize giriş yaptığı iskele ise kullanılmaz hale geldi. Yazın tek eğlenceleri denize girmek olan engelliler, bu haklarının da ellerinden alınmasından dert yandı. Yalova Belediyesi’nin konuya duyarsız kaldığını ifade eden engelliler, yetkililerden bir an önce konunun çözülmesini istedi. Yalova Ortopedikler Spor Kulübü Basketbol Takımı sporcusu bedensel engelli Emirhan Faydalı, yaşanan sıkıntıyla ilgili Yalova Belediyesi’ne başvurduğunu fakat halen bir geri dönüş alamadıklarını ifade etti. Geçtiğimiz günlerde plaja arkadaşlarıyla geldiğini fakat denize giremediğini anlatan Faydalı, “Engelli bireyler de buraya gelip bu durumu görünce geri dönüyorlar. Çünkü denize ulaşmamız lazım bir şekilde. Burada geçiş vardı, köprü. Artık atıl durumda. Buranın yapılmasını talep ediyoruz. Burası tek engelsiz plaj. Çok kolaylıkla giriyorduk buraya. 2-3 aydır burası böyle. Ben 2 aydır sahilde geziyorum, hep görüyorum burayı. Üzücü bir durum. Yazın devamlı buraya geliyordum ama atıl durumda olduğu için maalesef giremiyoruz” dedi. "Engellilere destek olmamız lazım, köstek değil" Emirhan’ın babası Mustafa Faydalı ise herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek, “Her bir birey engelli adayıdır. Biz engellilere destek olmamız lazım, köstek değil. O yüzden bir an önce yetkililerden buranın yapılmasını talep ediyorum. Yaz bitmeden en azından. Denize girmeye engellilerin de hakkı var. Ben de engeli çocuğu olan biri olarak bunları görüyoruz, üzülüyoruz. Engellilere destek olmamız lazım. Onları hayatta tutmamız lazım. Hayata, topluma kazandırmamız lazım her şeyden önce. En kısa zamanda yapılmasını talep ediyoruz” ifadesini kullandı.