İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İstanbul'da atletizm haftası

Atletizmde bu hafta Ataköy Atletizm Salonu’nda 17 Şubat tarihinde Balkan Salon Atletizm Şampiyonası, 18 Şubat’ta da İstanbul Indoor Cup düzenlenecek.

Atletizmde bu hafta Ataköy Atletizm Salonu'nda 17 Şubat tarihinde Balkan Salon Atletizm Şampiyonası, 18 Şubat'ta da İstanbul Indoor Cup düzenlenecek.


Atletizmde hafta sonu Türkiye Atletizm Federasyonu Galası ardından Ataköy Atletizm Salonu'nda iki büyük organizasyon yapılacak. Türkiye'de kış sezonunda atletizmin kalbinin attığı Ataköy Atletizm Salonu, hafta sonunda ünlü atletleri ağırlamaya hazırlanıyor. Salonda 17 Şubat tarihinde Balkan Salon Atletizm Şampiyonası, bir gün sonrasında ise Avrupa Atletizm Birliği Permit takviminde yer alan İstanbul Indoor Cup yapılacak.


Balkan Salon Şampiyonası'nda 23. kez yaşanacak olan heyecana 17 ülke ortak olacak. Türkiye'nin ev sahipliğindeki şampiyonaya ABAF (Balkan Atletizm Federasyonları Birliği) üyesi ülkelerden 230 atlet katılacak. Ay-yıldızlı ekip bu şampiyonada 48 kişilik ekibiyle yarışırken, madalya rekorunu geliştirmek için sahne alacak.


Balkan Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası'nın hemen ardından ise tam 27 ülkeden katılımın olduğu EA Permit İstanbul Indoor Cup gerçekleştirilecek. Aralarında daha önce Olimpiyat, Dünya ve Avrupa şampiyonalarında madalya alan 11 ismin bulunduğu 100 atlet, 12 disiplinde yarışacak. Spor AŞ'nin organizasyonu olan İstanbul Indoor Cup'ta bu yıl da yeni Türkiye rekorları kırılması ve 1 Mart'ta başlayacak olan Dünya Salon Atletizm Şampiyonası için baraj geçilmesi bekleniyor.


Bu iki organizasyonun hemen öncesinde ise Türkiye Atletizm Federasyonu Galası düzenlenecek. Seçkin davetlilerin katılacağı gecede atletizm camiası bir araya gelecek ve yılın öne çıkan atletleri onurlandırılacak.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.