YEREL HABERLER - 13 Haziran 2016 Pazartesi 13:17

TED Karabük Koleji 2016 Mezunlarını Uğurladı

A
A
A
TED Karabük Koleji 2016 Mezunlarını Uğurladı

52 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en köklü okullarından TED Karabük Koleji, düzenlenen törenle 2015-2016 mezunlarını uğurladı.
TED Karabük Koleji, düzenlenen törenle 47. dönem mezunları uğurladı. Kolejin spor kompleksinde gerçekleştirilen törenle liseden mezun olan 34 öğrenciye diplomaları verildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreninde Kolej Müdürü Kerim Barçın, TED’in gücünü TED ailesinden aldığını söyleyerek konuşmasında zaman zaman duygulandı.
Barçın, mezun öğrencilere hitaben “ Çağdaş, Atatürkçü, Atatürk ilke ve devrimlerine inanan, sorgulayan, eleştirel düşünebilen, yaratıcı, özünden kopmayan, evrensel değerlere açık, dünyadaki tüm gelişmelere ayak uyduran TED’li olacaksınız. Türk Eğitim Derneğinin bir okulu olarak yüksek nitelikli insan yetiştirmek bizim misyonumuzdur. Bizim hedefimiz sizleri iyi insan olarak üniversiteye ve hayata hazırlamaktır. Doğdunuz, konuştunuz, yürümeyi öğrendiniz, büyüdünüz, anaokuluna gittiniz, ilkokula gittiniz, ortaokula gittiniz, liseye geldiniz ve bugün mezun oluyorsunuz.
Bugünlere kolay gelmediniz. Sizler çok çalıştınız. Çok emek verdiniz. Ama değdi. Öğretmenleriniz büyük bir özveri ve çabayla hep yanınızda oldular. Size moral verdiler, destek oldular. Öğretmenlerinize çok teşekkür ediyorum. Aileleriniz büyük bir umutla ve destekle hep sizin yanınızda oldular. Aileleriniz sizlerle gurur duyuyor, gurur duymaya da devam edecekler. Sizler TED kültürüyle, TED bilinciyle ve TED sorumluluğuyla üniversite hayatına atılacaksınız. Sizleri TED bağrına bastı, kucakladı. Sizleri üniversiteye hazırlamak için her türlü çabayı gösterdi. Sizler de bunun karşılığını verdiniz. YGS’de yüzde 100 başarı sağladınız, dereceler yaptınız. Okulunuzun değerine değerler kattınız. Sizlere teşekkür ediyor ve sizleri en içten dileklerimle kutluyor ve öpüyorum. Sizlere üniversite ve iş yaşamınızda başarılar diliyor, TED’e okulunuza ve mezunlar derneğinize sahip çıkmanızı özellikle rica ediyorum” diye seslendi.
Okul birincisi Erinç Barçın, okul ikincisi Bayram Yıldız ve üçüncüsü Tuna Eren Cinkavuk’a diploma ve ödülleri TED Karabük Koleji Müdürü Kerim Barçın tarafından verildi.
Okul birincisi Erinç Barçın yaş kütüğüne birinciliğini simgeleyen plaketi çaktı
2015 -2016 Eğitim Öğretim yılı içersinde ortaokul düzeyinde birinci ikinci ve üçüncü iel değişik dallarda dereceye giren öğrencilere plaket ve ödülleri TED Vakıf Başkanı Mustafa Dastar tarafından verildi.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İstanbul Ataşehir’de kontrolden çıkan tır park halindeki 2 tıra çarptı: 1 yaralı Ataşehir’de seyir halindeki tır, sürücüsünün alkollü olması nedeniyle kontrolden çıkarak park halindeki 2 tıra çarptı. 3 tırın da hasar aldığı zincirleme kaza neticesinde tır sürücüsü yaralandı. Kaza, saat 01.00 civarında Ataşehir ilçesi, Dudullu Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre seyir halindeki 33 AHA 008 plakalı tır, kavşaktan dönerken sürücünün alkollü olmasının da etkisi ile kontrolden çıkarak 2 tıra çarptı. Tır, önce 33 CCN 51 plakalı park halindeki tıra, ardından da 76 DK 428 plakalı park halindeki tıra çarptı. Olayı görenlerin 112 acil çağrı merkezini araması üzerine kaza alanına sağlık ekipleri ve polis ekipleri sevk edildi. Olayda tır sürücüsü, Paşa Türkdoğan yaralandı, sağlık ekipleri ilk müdahalenin ardından Paşa Türkdoğan’ı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ulaştırdı. Kaza sonrası polis ekipleri güvenlik önlemi aldı, trafik ekipleri ise kazanın araştırılması için çalışma başlattı. Kaza sonrası tek şeritten ilerleyen yol trafiğe açıldı. Olayı gören görgü tanığı Serkan Zor, "Siyah tır virajı alamayınca 33 CNN 51 plakalı tıra vurdu, bu tırdan sonra 76 DK 428 plakalı tıra vurdu, zincirleme kaza oldu. 33 AHA 008 plakalı tırın şoförünü indirdik alkollüydü, kafası iyi değildi. Ondan sonra polis arkadaşlar gelince şoförü indirdik" ifadelerini kullandı.