GÜNDEM - 26 Mayıs 2024 Pazar 11:42

Yeni iş makineleri Pınarbaşı’nda yol çalışması yaptı

A
A
A
Yeni iş makineleri Pınarbaşı’nda yol çalışması yaptı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı hizmetlerinde kullanılmak üzere 40 milyon TL maliyetli araç filosuna eklediği araçlar, Pınarbaşı devlet yolu bağlantısı Bahçecik karşısı, Karahacılı hattında çalışma yaptı.


Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatları ile Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı hizmetlerinde kullanılmak üzere toplam 40 milyon TL tutarındaki 1 adet paletli asfalt serici (finişer), 1 adet demir bandajlı (tandem) silindir ve 1 adet lastik tekerlekli vabıl silindiri, makine parkı bünyesine eklendi. Yeni alınan iş makineleri ile Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı kendi ekip ve personelleri ile ilk çalışmasını Pınarbaşı ilçesi devlet yolu bağlantısı, Bahçecik karşısındaki Karahacılı hattında yaptı. Yeni alınan söz konusu araçlar ile Pınarbaşı’daki yapılan yol çalışmalarında 900 ton BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) malzemesi kullanıldı. 1 milyon 770 TL maliyetli çalışmalar ile konforlu ve güvenli bir ulaşım hizmeti verilmiş olacak.


Çalışmaların hedefler doğrultusunda tüm hızı ile devam edeceği bildirildi.Yeni iş makineleri Pınarbaşı’nda yol çalışması yaptı

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Denizli Ameliyat ile kapatıldıktan sonra tekrar oluşan kalp deliği bu kez ameliyatsız kapatıldı Denizli’de 47 yaşındaki kadının 2007 yılında ameliyat ile kapatılan kalp deliği yıllar sonra tekrar oluştu. Nefes darlığı şikayeti ile başvurduğu hastanede ameliyatsız yöntemle tedavi olan kadın sağlığına kavuştu. Denizli’de 2007 yılında kalbinde oluşan delik nedeniyle ameliyat olan Nuriye Arslan (47), ameliyatı sonuç vermedi. Açık kalp ameliyatı ile kapatılan delik yıllar sonra tekrar oluştu. Nefes darlığı şikayeti ile Denizli Özel Tekden Hastanesine başvuran Nuriye Arslan, kalbinde yeniden delik oluştuğu belirlendi. Yapılan tetkiklerin sonucunda Arslan, anjiyografik yöntem ile ameliyatsız kalp deliği kapatma işlemi ile sağlığına kavuştu. Başarılı operasyonu gerçekleştiren Özel Denizli Tekden Hastanesi doktorlarından Kardiyolog Dr. Nihat Pekel, “Nuriye hanıma 3 yıl önce kalp deliği kapama işlemi uygulamıştık. Anjiyografik yöntemle, ameliyatsız yöntemle. Nuriye hanım yaklaşık 17 yıl önce kalp deliğinin kapatılması için açık kalp ameliyatı olmuştu son yapılan kontrollerinde bu ameliyatla kapatılan delik bölgesinin tekrardan açılma olduğu tespit edilmişti. Nefes darlığı şikayetinin olması üzerine hastamız bize başvurmuştu. 3 yıl öncede hastamıza bu anjiyografik yöntemle ameliyatsız yöntemle kalp deliğini kapatma işlemi uygulamıştık. Bu işlem narkoz olmadan ameliyatsız anjiyografik yöntemle yapılıyor. Kasıktaki toplardamardan giriyoruz. Kalbin sağ ve sol kulakçıkları arasında ki delik bölgesinden geçerek o bölgeye şemsiye dediğimiz kapatma cihazı yerleştiriyoruz. Kıskaç gibi deliği kapatıyoruz. Hastamız 3’üncü yıl kontrole geldi. Gayet sağlıklı kendisi. Aktif olarak çalışma hayatın da kendisi. Emekçi çalışan bir kadınımız. Yaptığımız işlemden baya fayda gördüğünü görmemiz bizi gerçekten mutlu ediyor” dedi. “3 senedir rahatım, mutluyum” İlk gittiği hastanede anjiyo olduğunu ifade eden Nuriye Arslan, “Anjiyodan sonra ameliyat yaptılar. Ameliyatta kalbimin delikleri kapatılmayı başaramamışlar eksik kalmış. Rahatsızlıklarım devam etti. Sonra çevremden Nihat Pekel hocamızı duydum. Allah razı olsun geldim, muayene oldum. Hocamız anjiyo yaptı, çok memnun kaldım. 3 senedir rahatım, mutluyum. Çalışmama devam ediyorum” şeklinde konuştu.