EĞİTİM - 28 Mayıs 2024 Salı 19:11

Babaeski’de Dünya Oyun Oynama Günü kutlandı

A
A
A
Babaeski’de Dünya Oyun Oynama Günü kutlandı

Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde Dünya Oyun Oynama Günü münasebetiyle çeşitli etkinlik düzenlendi.


28 Mayıs Dünya Oyun Oynama Günü vesilesiyle okullarda düzenlenen "Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri" büyük ilgi gördü. Cumhuriyet İlkokulu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, Babaeski İlçe Kaymakamı Şenol Levent Elmacıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadriye Tokat, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.


Etkinlik kapsamında öğrenciler, öğretmenleri ve aileleriyle birlikte geleneksel çocuk oyunlarını oynadılar. Çocukların sosyal gelişimine katkı sağlayacak olan bu tür etkinliklerin devamının geleceği belirtildi.Babaeski’de Dünya Oyun Oynama Günü kutlandı

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Samsun ‘Parada sahtecilik’ ve ’kasten öldürme’ suçlarından aranan şahıslar yakalandı ‘Parada sahtecilik’ suçundan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan bir şahıs ile ’kasten öldürme’ suçundan 9 yıl 22 gün kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan şahıs, polis tarafından yakalandı. Samsun Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, parada sahtecilik suçundan 10 yıl kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan A.A. (40) isimli erkek şahıs, polis ekiplerinin yapmış olduğu fiziki takip sonrasında Yeşilırmak Mahallesi’nde aracıyla seyir halinde ilerlerken kıskıvrak yakalandı. A.A., emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi. ‘Kasten öldürme’ suçlusu fiziki takibe takıldı Çarşamba İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, ’kasten öldürme’ suçundan 9 yıl 22 gün kesinleşmiş hapis cezasıyla aranan H.Ö. (24) isimli erkek şahıs, polis ekiplerinin yaptığı teknik ve fiziki takip sonrasında Orta Mahalle’de cadde üzerinde polis ekiplerinden kaçamayarak yakalandı. H.Ö., emniyette tamamlanan işlemlerinin ardından cezaevine teslim edildi. 13 bin 200 adet sahte bandrollü boş makaron ele geçirildi. İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince Atakum ilçesi Mimarsinan Mahallesi’nde bir işyerinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında 13 bin 200 adet sahte bandrollü boş makaron, 2 bin adet doldurulmuş makaron sigara ele geçirildi. Operasyon neticesinde işyeri sahibi E.Ç. (32) yakalanarak gözaltına alındı.
Gaziantep Büyükşehir’in müzeleri ve doğal yaşam parkı, ziyaretçi akınına uğradı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı müzeler ve Doğal Yaşam Parkı 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı müzeler ve Doğal Yaşam Parkı 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçi akınına uğradı. Bayram tatilinde hizmet veren müzeler toplamda 25 bin kişiyi, Doğal Yaşam Parkı ise 85 bin kişiyi misafir etti. Müzeler yoğun ilgi gördü Büyükşehir Belediyesi’nin modern müzecilik anlayışıyla hizmete aldığı şehrin tarihine ışık tutan müzeleri 9 günlük tatil boyunca 25 bin kişi ziyaret etti. Kurban Bayramı boyunca vatandaşlar, 25 Aralık Kahramanlık Panoraması ve Müzesi başta olmak üzere Atatürk Anı Müzesi, Oyun ve Oyuncak Müzesi, Ali İhsan Göğüş Müzesi, Fıstık Müzesi, Antep Savunması Şehitliği ve Saygı Müzesi ile 15 Temmuz Demokrasi Müzesini ziyaret ederek Gaziantep’in zengin tarihi ve kültürüyle tanıştılar. Doğal yaşam parkı, gazi şehirlilerin ilgi odağı oldu Yüz ölçümü ve barındırdığı tür bakımından Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci, dünyanın ise dördüncüsü olan Doğal Yaşam Parkı’nı ise 85 bin vatandaş ziyaret etti. Ziyaretçiler rengarenk kelebeklerin arasında yürüme fırsatı sunan Kelebek Bahçesi’nin yanı sıra Burç Tabiat Parkı içerisinde yer alan Safari Park’ta hayvanlarla yolculuk yapmanın tadını çıkardı.