İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

NEÜ öğrencilerinin hazırladığı “Yumi'nin Dişleri” projesi devam ediyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinden Sıddıka Nur Solak ve Eda Nur Alkan’ın hazırladığı “Yumi’nin Dişleri” adlı proje devam ediyor.

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinden Sıddıka Nur Solak ve Eda Nur Alkan'ın hazırladığı “Yumi'nin Dişleri” adlı proje devam ediyor.


Hocacihan Hüseyin Yıldız İlkokulunda gerçekleştirilen etkinlikte fakülte öğrencileri; Hocacihan Hüseyin Yıldız İlkokulu öğrencileriyle ağız ve diş sağlığı ile ilgili bir dizi etkinlikler gerçekleştirdi. Diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması, diş hekimini sevdirmek ve diş çürümelerine karşı alınacak önlemler hakkında erken yaşta bilinçlenmeye katkı sağlanmasının amaçlandığı etkinlikte, ilkokul öğrencilerine diş macunu, diş fırçası ve çeşitli oyuncaklar hediye edildi. Etkinlikte diş sağlığının önemi vurgulanırken, öğrenciler muayene ve tedavi için NEÜ Diş Hekimliği Fakültesine davet edildi. Programdan sonra Diş Hekimliği Fakültesini ziyarete gelen Hocacihan Hüseyin Yıldız İlkokulu yetkilileri tarafından projeye katılan öğrencilere teşekkür belgeleri takdim edildi.


Etkinliğe, Türk Diş Hekimleri Birliğini temsilen Konya Diş Hekimleri Odası Başkanı Gürbiz Eldeniz, NEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Arslan Terlemez katıldı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.