DÜNYA - 07 Mart 2012 Çarşamba 14:41

MANİSASPOR, MERSİN İDMAN YURDU MAÇINA KİLİTLENDİ

A
A
A
MANİSASPOR, MERSİN İDMAN YURDU MAÇINA KİLİTLENDİ

Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı, Mersin maçını kırılma noktası olarak gördüklerini vurgulayarak, "Biz sonuna kadar mücadele edeceğiz, lig bitmedi 5 haftamız var" dedi.
Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında küme düşme potasındaki Manisaspor, sahasında karşılaşacağı Mersin İdman Yurdu maçı hazırlıklarını Tarık Almış Spor Tesisleri’nde teknik direktör Reha Kemal Erginer yönetiminde sürdürüyor. Antrenman öncesinde Manisa İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Yardımcıları Hasan Onar ve Bayram Altunay ile birlikte futbolculara moral ziyaretinde bulundu.
Manisa Emniyet Teşkilatı olarak, Manisaspor’un yanında olduklarını göstermek amacıyla ziyareti gerçekleştirdiklerini dile getiren Emniyet Müdürü Çetin, "Manisaspor’a zor günlerinde de yanında olduğumuzu hissettirmek, birlikte olduğumuzu göstermek için şuan buradayız. Biz emniyet teşkilatı olarak futbol maçlarında gerekli tedbirleri alıyoruz ancak bugün ayrı bir amaç ile geldik. Kendilerine moral, motivasyon olarak katkıda bulunabilirsek bahtiyar oluruz. Arkadaşlarımızın her zaman yanındayız. Şuan hala
moralimizi bozacak bir durum yok, ligde çok maçımız var. İnşallah o maçları alıp Manisaspor’umuzun ben ligde kalacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.
Emniyet Müdürü Çetin’in ziyaretinin çok anlamlı olduğunu vurgulayan Manisaspor Başkanı Kenan Yaralı ise, "Emniyet teşkilatının her zaman yanımızda olduğunu söylediler. Böyle günlerde böyle zamanlarda moral açısından maddi, manevi yardımlar olabilir ama bu gerçekten iyi bir manevi yardımdı. Gelip futbolcularımızın gönüllerini aldılar. Bizler ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
"İNŞALLAH BU MAÇ KIRILMA NOKTASI OLUR"
Manisaspor’un kalan 5 haftasının değerlendiren Başkan Kenan Yaralı, şöyle konuştu:
"Ligin alt sıralarını etkileyecek çok önemli maçlar var. Alt bölgedeki takımların birbirleriyle maçları var. Biz şimdi önümüzdeki Mersin maçına bakıyoruz. İnşallah bu maç kırılma noktası olur. Biz bu haftayı ligin kırılma haftası olarak değerlendirip buradan 3 puan ile ayrılmamız bizim moral ve motivasyonumuz açısından iyi olacağını düşünüyorum. Bütün maçları sırasıyla değerlendirmemiz lazım. Kayıpta olabilir tabi futbol bu sonucu kestiremiyorsun. Ligde kalmak hesap yaparak değil, sahada oynamakla belli
olacak. Geçen hafta da iyi bir futbol oynadık ama kaybettik geldik. Biz sonuna kadar mücadele edeceğiz, lig bitmedi 5 haftamız var. Ligin başında nasıl üçüncü sıralara oturan bir takımsak yine yapabiliriz. Bu maçı alarak yolumuza devam edeceğiz."
Çetin, konuşmasının ardından futbolculara baklava ikramında bulundu.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Şırnak Hain darbe girişiminde sokağa çıkan Cizreli, o anları anlattı Şırnak’ın Cizre ilçesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminde arkadaşlarıyla sokağa çıkıp direnen Yunus Emre Yiğit, "Cumhurbaşkanımızın talimatları ile sokağa çıktık. Tepkimizi göstermek için güvendiğim arkadaşlarımı çağırarak Cizre Köprüsü’nde insan barikatı oluşturduk" dedi. 15 Temmuz Hain darbe girişiminden 8 yıl geçti. Darbe girişiminin seyrini değiştiren adreslerden biri de Şırnak Cizre ilçesiydi. FETÖ’cü komutanlar, darbeye destek için asker sevkiyatı yapmaya çalıştı. Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığına bağlı 300 komando, Şerafettin Elçi Havalimanına doğru yola çıktı. Ancak hesap edemedikleri bir direniş onların kirli planını boşa çıkardı. Yola çıkan darbecilerin hedefi Şırnak Şerafettin Havalimanına ulaşmaktı. Cizre’den geçip kendileri için gönderilen uçaklarla Ankara’ya gitmeyi planlayan darbeciler, önce Cizre girişinde daha sonra Cizre Köprüsü’nde halkın ve emniyetin direnişi ile karşılaştı. Darbe gecesi sokağa ilk çıkıp tankın önünde setten duvar ören vatandaşlardan olan Yunus Emre Yiğit, darbe gecesi yaşadıklarını İHA muhabirine anlattı. Yiğit, hain darbe girişiminden 8 yıl geçmesine rağmen hala nöbette olduklarını söyledi. Darbeye karşı çıkmak için Cizre Köprüsü’nde etten duvar ördüklerini belirten Yiğit, "Cizre halkı olarak bizler darbeyi duyduğumuz andan itibaren cumhurbaşkanımızın talimatları ile sokağa çıktık. Tepkimizi göstermek için güvendiğim arkadaşlarımı çağırarak Cizre Köprüsü’nde insan barikatı oluşturduk. Amacımız ülkenin her noktasında olduğu gibi darbenin karşısında durmak ve askeri unsurların şehrin merkezine hareket etmesini engellemekti. Şırnak Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığına bağlı 300 komando ekibi, Şırnak Şerafettin elçi havalimanından Ankara’ya hareket edecek ve özel birliklerin merkezine doğru yol alacaklardı" dedi. Tankın üzerine çıkıp al bayrağı dalgalandırdığını belirten Yiğit, "Darbe gecesi ailemle vedalaşarak sokağa çıktım. Siyasi darbelerin olduğu vakitlerde bir daha eve geri dönmemek vardı. Bende ailemle helalleştikten sonra sokağa çıktım. Bizler, canımızı verme pahasına olsa bile o gece dışarı çıktık. Darbeyi duyup sokağa çıkan ilk insanlardan biriside bendim. Dışarıya çıktığımızda askeri unsurların olduğu 105. nokta olan Cizre Köprüsüne hareket ettik. Cizre Köprüsü’nde askeri araçların önünde insan barikatı oluşturarak askeri unsurların şehir merkezine inmelerine ve havalimanına yetişmelerini engelledik. Al bayrağımızı taşıyarak tankın üzerine çıktım ve milli iradeye hiçbir şeyin üstün gelmediğini göstermek için al bayrağımızı dalgalandırdım. Bizler her daim devlete, millete olan inancımızla darbelerin karşısında duracağız" ifadelerinde kullandı.
Manisa Başkan Balaban Laleli pazar yerinde esnaf ve vatandaşı dinledi Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban haftasonu Laleli Pazar Yerinde esnaf ziyareti yaparak pazarcı ve vatandaşları dinledi. Halk Buluşmalarıla vatandaşları dinleyen Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, bir taraftan da esnafı ziyaret ederek taleplerini yerinde dinlemeye devam ediyor. Bu çerçevede Başkan Balaban hafta sonu Laleli Pazar Yerini ziyaret ederek esnafın taleplerini ve sıkıntılarını yerinde dinledi. Ziyarette Başkan Balaban’a Belediye Başkan Yardımcıları Emine Özge Arslan, Mehmet Mesut Doğan, Ali Gök, MAYEB Genel Müdürü Cahit Kaplan, Özel Kalem Müdürü Seyit Ali Özmen, Manisa Meyve Sebze ve Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Destan Bulgay, Laleli Muhtarı Yadigar Şahin ve 75. YıL Muhtarı Erhan Çavdarlı eşlik etti. Başkan Balaban’ı karşılayan Pazarcılar Odası Başkanı Destan Bulgay, pazarcılara verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Tezgahları tek tek gezen Belediye Başkanı Balaban esnafa iyi kazançlar dilerken, sıkıntı ve talepleri dinledi. Bir taraftan esnafı ziyaret eden Başkan Balan bir taraftan ise pazar yerine alışverişe gelen vatandaşlarla sohbet etti. İlçedeki pazaryerlerinin ve esnafın daha da gelişmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini vurgulayan Başkan Balaban, "Halkımızın refahı ve ilçemizin kalkınması için var gücümüzle çalışıyoruz. Esnafımızın sorunları bizim sorunlarımızdır. Onların işlerini kolaylaştıracak, pazaryerinin daha da canlanmasını sağlayacak adımları atmaya devam edeceğiz" dedi. Esnaf ve vatandaşlar ise başkanın sahada olmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, belediyenin hizmetlerinden duydukları memnuniyeti ifade ettiler.