İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

BAŞKAN ÖZCAN: "MERSİN`DE SEÇİMLERE EN İDDİALI GİREN PARTİ BİZİZ"

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, 15 yıl boyunca Mersin`de çok önemli projelere imza attıklarını ifade ederek, "CHP olarak Mersin`de…

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, 15 yıl boyunca Mersin`de çok önemli projelere imza attıklarını ifade ederek, "CHP olarak Mersin`de 2014 yerel seçimlerine en iddialı olarak giren parti biziz" dedi.
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Başkan Macit Özcan, 15 yıl boyunca Mersin`de çok önemli projelere imza attıklarını kaydederek, "Atık su arıtma tesisi, katı atık düzenli depolama tesisi, altyapı çalışmaları, içme suyu çalışmaları, Kuzey Mersin, kongre merkezi, deniz park, Macit Özcan Spor Tesisleri, 3. çevre yolu, Kültür ve Atatürk parkı bunların başında gelmektedir. Bunların yanı sıra Mersin`de kültür, sanat ve spor etkinliklerini daima ön planda tutarak destek verdik ve Akdeniz Oyunları`nı Mersin`e biz getirdik`` ifadelerine yer verdi.
Kendisini eleştirenlerin 15 yıl önceki Mersin`le bugünkü Mersin`i kıyaslamalarını isteyen Özcan, ``15 yıl önce en ufak bir yağmurda sellerle boğuşan, altyapısı tamamen bitmiş olan, sahil bandında sıkışmış olan, denizi pislik içinde olan, kent merkezinde çöp depolanan, beşinci kata su çıkmayan, sahilinde tinercilerin kol gezdiği bir Mersin`i, bugünkü Mersin haline getirdik. Bu süreç içerisinde hatalarımız, yanlışlarımız ve eksiklerimiz mutlaka olmuştur. Ancak genele baktığınız zaman Mersin her anlamda Türkiye`nin sayılı kentlerinden birisi haline gelmiştir. Özellikle bugün İstanbul, Ankara, Adana gibi illerde yaşanan sel felaketleri kentimizde yaşanmamaktadır. Üstelik bu yatırımların çoğunu muhalefette yer alan bir belediye olarak gerçekleştirdik" ifadelerini kullandı.
Özcan, açıklamasını şöyle sürdürdü: "CHP olarak Mersin`de 2014 yerel seçimlerine en iddialı olarak giren parti biziz. Eksik kalan projelerimizi tamamlamak için, bağlı bulunduğum siyasi parti de uygun görürse bir dönem daha aday olmayı düşünüyorum. Yapılan anketler, CHP dışındaki partilere oy vermiş Mersinlilerin yüzde 50`ye yakınının şahsıma güveninin devam ettiğini gösteriyor. Zaten şunu büyük bir yüreklilikle söylüyorum ki; kazanamayacağım seçime asla girmem.``

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.