İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Muş'ta ‘Eğitim Bilişim Ağı Projesi'nin Tanıtımı Yapıldı

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Projesi'nin tanıtımını yaptı.Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin konferans salonunda…

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü, ‘Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Projesi'nin tanıtımını yaptı.
Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin konferans salonunda düzenlenen tanıtıma İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, okul müdürleri ve idarecileri katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Fatih Projesi kapsamında okullara dağıtılan akıllı tahtaların tanıtımı ve Eğitim Bilişim Ağı'nın geldiği aşamaları anlattı. Muş genelinde 46 lisede ve 189 ortaokulunda akıllı tahtanın kurulduğunu ifade eden Arslan, “Fatih Projesi akıllı tahtaların tanıtımı ve Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) tanıtımıyla ilgili toplantı yapıyoruz. Okullardaki müdürler ve diğer Fatih Projesi yetkililerine seminer veriyoruz. EBA, Eğitim Bilişim Ağı'dır, dolayısıyla bunların tanıtımını yapacağız. Muş ilimizde 46 liselerimizin tümünde akıllı tahta kuruldu. 189 ortaokulumuzda da akıllı tahtalarımız kuruldu. Şu an itibariyle 3 bin 957 dersliğimizde etkileşimli tahta, Fatih Projesi tahtalarımız kuruldu. EBA bilişim sistemiyle ders işlenmektedir. 4 bin 800 dersliğimiz var. Yüzde seksen, doksan oranında biz şu anda okullarımızda akıllı tahtalarla derslerimizi işlemekteyiz. Şubat ayı sonuna kadar tüm okullarımız etkileşimli tahtalara kavuşmuş olacaktır” dedi.
“EBA SİSTEMİ DÜNYAYA ÖRNEK BİR PROJEDİR”
Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Projesi'nin eğitime olan kazancına değinen Arslan, “Tabi akıllı tahtalarımızın özelliği, öğrencilerimizin ne kadar çok duyu organlarına hitap edersek o kadar dersleri iyi anlarlar. Çünkü görsel olarak oradaki çeşitli bilgileri öğretmenlerimiz hem anlatacak hem de deneysel anlamda öğrenciye sunduğu için öğrencilerimiz konuları daha iyi anlayacaktır. Dolayısıyla çocuklarımızın okul adaptasyonu, okul sevgisi artacaktır. Burada özellikle EBA, eğitim bilişim sisteminden bahsetmek istiyorum. Eğitim Bilişim Ağı (EBA) dediğimiz programımız bakanlığımızın hazırlamış olduğu dünyaya örnek bir projedir” ifadelerini kullandı.
Tüm öğretmen ve öğrencilerin anlayabileceği tüm konuların anlatıldığının altını çizen Arslan, “Her konuyla ilgili sunumlar vardır. Değişik öğretmenlerimizin aynı konuları tekrar anlatımları vardır. Bir öğrenci sınıfta anlatılan dersi anlamadığı zaman tekrar gidip kendi şifresiyle EBA'dan girdiği zaman değişik öğretmenlerden o dersi dinleyebilir. Farklı bir dil, ağızdan dinlediği için belki anlaması daha kolay olacaktır. Dolayısıyla EBA'da değişik konuların anlatımları var, değişik öğretmenlerin anlatımları var. Deneme testleri var” şeklinde konuştu.
Arslan'ın konuşmasının ardından EBA Projesi ile ilgili okul yöneticilerine sunum yapıldı.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.