İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Nevşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri sürüyor

Nevşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri, Ramazan’ın ruhuna uygun ortamı ve konuklarıyla Ramazan gecelerine renk katmaya devam ediyor.

Nevşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri, Ramazan'ın ruhuna uygun ortamı ve konuklarıyla Ramazan gecelerine renk katmaya devam ediyor. Her akşam ünlü isimleri ağırlayan Ramazan etkinliklerine bu kez Yazar, Şair ve Radyo Programcısı Mehmet Ercan ve orkestrası katıldı.


Ramazan'ın manevi atmosferinin herkes tarafından birlik beraberlik içerisinde geçirilmesine yönelik Nevşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan Etkinlikleri Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştiriliyor.


Etkinliklerin bugünkü bölümünde iftar öncesinde çocuklar için çeşitli programlar düzenlendi. Hacivat-Karagöz gösterisi ile neşeli dakikalar geçiren çocuklar için ayrıca Orta Oyunu sahnelendi.


İftar saatinde ise, yaklaşık bin 500 kişi Nevşehir Belediyesi'nin hayırsever işadamlarının katkısı ile oluşturduğu iftar sofrasında buluştu.


İftar çadırı içerisinde okunan ezan ile birlikte oruçlarını açan vatandaşlar kardeşlik sofrasında ellerini semaya açarak dua etti.


Etkinliklerin iftar sonrasındaki bölümünde ise Yazar, Şair ve Radyo Programcısı Mehmet Ercan sahne aldı. Programında birçok şiiri Anadolu'nun güzel türküleri eşliğinde seslendiren Mehmet Ercan, zaman zaman anlattığı hikâyelerle de izleyicilere keyifli bir gece yaşattı.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.