İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

"15 Temmuz"un filmi çekiliyor

Yapımcı Sibel Aygün, 15 Temmuz darbe girişiminde gösterilen mücadelenin hak ettiği şekilde işlenmediğini belirterek, yeni çekecekleri filmle bu konunun hak ettiği biçimde anlatılacağını söyledi.


Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Kitap Fuarı'nda yer alan Orka Çocuk Yayınları'nın konuğu olan yapımcı Sibel Aygün, Türkiye'de 15 Temmuz darbe girişiminin yeterince anlatılmadığını ifade ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bilgisi doğrultusunda yeni bir film çekmek için hazırlıkların sürdüğünü söyledi.


Uluslararası festivallerde ödül almış 15 yabancı yönetmenle projenin hayata geçeceğini ifade eden Aygün, “Şu anda Cumhurbaşkanımızın bilgisi dahilinde film çalışmalarımız devam ediyor. Biz ülkemizde 15 Temmuz'u işleyemedik. İnşallah bu projede 15 Temmuz'u hak ettiği şekilde işleyeceğiz” dedi.


Filmde 15 Temmuz Kahramanı Ömer Halis Demir'i oynayacak olan oyuncu İsmail Akkuş ise 15 Temmuz'da Türkiye'nin milli gerçeğini nasıl yansıtacaklarına dair çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.