GENEL - 20 Şubat 2019 Çarşamba 11:28

11 aylık bebek 12 saatte hastaneye ulaştırıldı

A
A
A
11 aylık bebek 12 saatte hastaneye ulaştırıldı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi Gökçe köyünde ateşi yükselen 11 aylık Hazan Avzem Yalçın için yola çıkan 112 acil sağlık hizmeti ekipleri, 12 saatte köye varabildi.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi Gökçe köyünde ateşi yükselen 11 aylık Hazan Avzem Yalçın için yola çıkan 112 acil sağlık hizmeti ekipleri, 12 saatte köye varabildi.


Beytüşşebap ilçesi Gökçe köyünde ateşi yükselen 11 aylık Hazan Avzem Yalçın’ın ateşini düşüremeyen aile, 112 acil sağlık hizmetlerinden ambulans istedi. Hava şartlarının olumsuz olmasından dolayı ekipler köye 12 saatte ulaşabildi. Yer yer kar kalınlığının 1 metreyi geçtiği yollarda gece karanlığında köye varan sağlık ekipleri, ilk müdahaleyi yaptıktan sonra 11 aylık bebeği hastaneye ulaştırdı. Hastanede tedavi altına alınan bebeğin sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Antalya İlk 100 günde en iyi çıkış yapan Büyükşehir: ’Antalya’ oldu Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kamu Teknoloji Platformu tarafından yapılan değerlendirme sonucu 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri sonrasında sosyal belediyecilikte ilk 100 günde en iyi çıkış yapan Büyükşehir Belediyesi seçildi. Kamu Teknoloji Platformu, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası sosyal belediyecilikte ilk 100 günde en iyi çıkış yapan Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediyelerine ilişkin bir rapor yayınladı. Raporda, sosyal belediyecilik anlayışını ön planda tutarak vatandaşların yaşam kalitesini artırmaya yönelik projeleri hayata geçiren ve bu alanda en iyi çıkış yapan belediye, Antalya Büyükşehir Belediyesi oldu. Yapılan değerlendirmede ikinci sırada Ankara Büyükşehir Belediyesi, üçüncü sırada Mersin Büyükşehir Belediyesi, dördüncü sırada İzmir Büyükşehir Belediyesi yer alırken, beşinci sırayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi paylaştı. 8 farklı kategoride değerlendirme Kamu Teknoloji Platformu tarafın yapılan değerlendirmelerde kadın, çocuk, genç, engelli, emekli/yaşlı, çiftçi, sokak hayvanları ve diğer sosyal çalışmalar ele alındı. Bu kategorilerde yapılan projelerin kapsamı, yenilikçi yaklaşımlarını ve vatandaşlara sağladığı doğrudan faydaları göz önünde bulunduruldu. Tüm bu değerlendirmeler sonucunda ise Kamu Teknoloji Platformu tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi zirvede yer aldı. Vatandaşa dokunan hizmetler üretiliyor Yayınlanan rapora ilişkin kısa bir değerlendirmede bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, halka dokunan hizmetler ürettiklerini belirterek, “Bu gibi araştırmalar bizler için önemli. Sosyal belediyecilik anlayışımızla ‘Herkesin Başkanı’ olarak Antalyalı hemşehrilerimize hizmet ediyoruz. Hizmetlerimiz yaparken hiçbir vatandaşımızı ayırt etmiyoruz. Ekonomik olarak zor günler geçirdiğimiz bir süreçte doğrudan halka dokunan hizmetlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak genç, yaşlı, çocuk, çiftçi, emekli demeden tüm halkımıza sosyal belediyecilik anlayışımızla yeni hizmetler üretmeye devam edeceğiz” dedi.