İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Kato Dağı eteklerinde resim sergisi açıldı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde Kato dağı eteklerindeki okullarda eğitim gören öğrenciler, bir yıl boyunca çizdikleri resimleri sergiledi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Kato dağı eteklerindeki okullarda eğitim gören öğrenciler, bir yıl boyunca çizdikleri resimleri sergiledi. Sergide hayal ettiği bisikleti çizen bir öğrenciye Belediye Başkanı Habip Aşan tarafından bisiklet sözü verildi.


Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki Şehit Yalçın Aydın İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri bir yıl boyunca çizdikleri resimleri sergiledi. Bir birinden güzel tabloların bulunduğu serginin açılışına, İlçe Kaymakamı İsmail Pendik, Belediye Başkanı Habip Aşan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şerif Çelikkaya, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Kurdele kesilmesinin ardından öğrenciler, okul koridorunda sergilenen eserlerini katılımcılara tanıttı. Karakalem, pastel ve yağlı boyalarla yapılan resimler katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.


Öğrencilerden birinin tablosunda hayal ettiği bisikleti çizdiğini gören Belediye Başkanı Aşan öğrenciye bisiklet hediye edeceğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.