GENEL - 01 Nisan 2023 Cumartesi 16:29

Tokuş, tersine göç edenleri Sivas’a davet etti

A
A
A
Tokuş, tersine göç edenleri Sivas’a davet etti

Kariyer Enstitüsü A.

Kariyer Enstitüsü A.Ş. kurucu ortağı Mehmet Erdem Tokuş, tersine göç etmeyi planlayan beyaz yakalı profesyonelleri, Anadolu’nun kadim şehri Sivas’a davet etti.


Büyük şehirlerde artan kiralar ve yüksek enflasyondan dolayı tersine göçün başladığını belirten Tokuş, “Satın alma gücünün her geçen gün düşmesi, özellikle özel sektördeki beyaz yakalı çalışanlar için büyükşehirlerde yaşamak oldukça zorlaştı. Büyük şehirlerde yaşamın kısıtlanmasıyla birlikte taşraya dönüşün yoğunluğu gittikçe artıyor. Tersine göç etmeyi düşünenler, taşınacakları şehirlerde öncelikli olarak iş imkanlarını ve sonrasında sosyal ve kültürel anlamdaki imkanları araştırıyor” dedi.Tersine göçmeyi düşünenleri Sivas’a davet etti


Kariyer Enstitüsü A.Ş. kurucu ortağı Mehmet Erdem Tokuş, tersine göç etmeyi düşünen vatandaşları Sivas’a davet ederek, “Pandemi sonrası, son dönemde dünya genelinde yaşanan ekonomik daralma, elbette ülkemizde de yoğun şekilde hissedilir vaziyette. Ayrıca 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan doğal afet sonrasında da özellikle İstanbul için deprem riski farkındalığı arttı. İnsanlar da haklı olarak, daha huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşayabilecekleri yeni lokasyonların arayışına girdi. Büyükşehirlerde istihdam ettiğimiz ekiplerimizin Sivas’a taşınmalarına öncelik vermekle birlikte, yeni istihdam imkanlarımızı da halen metropollerde hayatını sürdüren, tersine göç etmeyi planlayan beyaz yakalı insanlara odakladık. Bu yaklaşımımızın meyvelerini de hızlı şekilde alıyoruz; özellikle yazılım ve dijital içerik üretimi alanında çalışan profesyonellerden Sivas’a taşınarak Kariyer Enstitüsü ailemize dahil olan kişiler hem kurumsal bir çalışma ortamı, hem de yaşam şartlarının daha kolay olduğu bir ortam yakaladıkları için çok mutlular. Elbette çalışan memnuniyeti de verimlilik olarak işimize yansıyor. Tersine göç sonucunda, tüm taraflar için tam bir kazan kazan durumu söz konusu. Ümit ediyoruz ki, Ankara Sivas hızlı tren hattının devreye alınmasıyla birlikte tersine göç kavramı yaygın hale gelir, bireyler daha yaşanabilir şartlarda hayatlarını sürdürme fırsatı bulurlar. Biz bu noktada, tersine göç etmeyi planlayan beyaz yakalı profesyonelleri, Anadolu’nun kadim şehri, Sivas’ımıza davet ediyoruz” dedi.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
İzmir Fatih Çardak: “Eksiklerimizi gördüğümüz bir maç oldu” 52 Orduspor FK müsabakasına dair açıklamalarda bulunan Aliağa FK Teknik Direktörü Fatih Çardak, “Bizim adımıza eksikliklerimizi görmemiz açısından da değerli bir maçtı. Bu maçta bizi yalnız bırakmayan bütün Aliağa camiasına teşekkür ediyorum” dedi. TFF 3. Lig 1. Grup ekiplerinden Aliağa FK, 21. hafta mücadelesinde 52 Orduspor FK’yı konuk etti. Müsabakanın 60. dakikasında 1-0 geriye düşen İzmir ekibi, 90 ve 90+4. dakikada bulduğu gollerle 2-1 kazanmayı başardı. Aliağa FK Teknik Direktörü Fatih Çardak da bu karşılaşmaya dair önemli açıklamalarda bulunarak, “Son iki haftada ortaya koymuş olduğumuz hem sonuç hem de oyun olarak performansımızın devamını sağlamak için 52 Orduspor FK maçını kazanarak yolumuza devam etmek çok değerliydi. Son 5 maçını kazanmış ve iyi bir ivme yakalamış rakibimizi hafta içi detaylı analiz ederek bütün planlamamızı kazanmak üzere yaptık. Rakibimizin hücum oyuncuları, geçiş hücumlarını çok iyi yaparak sonuca gidebilme becerisi yüksek olması nedeni ile topa daha fazla sahip olmamız gerektiğini ve kaptırdığımız toplardan sonra arka paylaşım reaksiyonlarımızın çok iyi olması gerektiği ile alakalı çok tekrarlı çalışmalar yaptık. Nitekim maç boyunca bir tane geçiş hücumu vererek ne kadar kusursuz bir savunma yapısı içinde olduğumuzu gösterdik. Kornerden yediğimiz gol sonrası 60. dakikadan sonra ortaya koymuş olduğumuz reaksiyon, istek ve arzu oyunun son bölümlerinde yapmış olduğumuz oyuncu değişiklikleri ile birlikte sonucu bizim lehimize çevirdi. Zor bir rakibe karşı alınan bu galibiyetin mimarları olan oyuncularımı canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.