GENEL - 01 Nisan 2023 Cumartesi 16:29

Tokuş, tersine göç edenleri Sivas’a davet etti

A
A
A
Tokuş, tersine göç edenleri Sivas’a davet etti

Kariyer Enstitüsü A.

Kariyer Enstitüsü A.Ş. kurucu ortağı Mehmet Erdem Tokuş, tersine göç etmeyi planlayan beyaz yakalı profesyonelleri, Anadolu’nun kadim şehri Sivas’a davet etti.


Büyük şehirlerde artan kiralar ve yüksek enflasyondan dolayı tersine göçün başladığını belirten Tokuş, “Satın alma gücünün her geçen gün düşmesi, özellikle özel sektördeki beyaz yakalı çalışanlar için büyükşehirlerde yaşamak oldukça zorlaştı. Büyük şehirlerde yaşamın kısıtlanmasıyla birlikte taşraya dönüşün yoğunluğu gittikçe artıyor. Tersine göç etmeyi düşünenler, taşınacakları şehirlerde öncelikli olarak iş imkanlarını ve sonrasında sosyal ve kültürel anlamdaki imkanları araştırıyor” dedi.Tersine göçmeyi düşünenleri Sivas’a davet etti


Kariyer Enstitüsü A.Ş. kurucu ortağı Mehmet Erdem Tokuş, tersine göç etmeyi düşünen vatandaşları Sivas’a davet ederek, “Pandemi sonrası, son dönemde dünya genelinde yaşanan ekonomik daralma, elbette ülkemizde de yoğun şekilde hissedilir vaziyette. Ayrıca 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan doğal afet sonrasında da özellikle İstanbul için deprem riski farkındalığı arttı. İnsanlar da haklı olarak, daha huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşayabilecekleri yeni lokasyonların arayışına girdi. Büyükşehirlerde istihdam ettiğimiz ekiplerimizin Sivas’a taşınmalarına öncelik vermekle birlikte, yeni istihdam imkanlarımızı da halen metropollerde hayatını sürdüren, tersine göç etmeyi planlayan beyaz yakalı insanlara odakladık. Bu yaklaşımımızın meyvelerini de hızlı şekilde alıyoruz; özellikle yazılım ve dijital içerik üretimi alanında çalışan profesyonellerden Sivas’a taşınarak Kariyer Enstitüsü ailemize dahil olan kişiler hem kurumsal bir çalışma ortamı, hem de yaşam şartlarının daha kolay olduğu bir ortam yakaladıkları için çok mutlular. Elbette çalışan memnuniyeti de verimlilik olarak işimize yansıyor. Tersine göç sonucunda, tüm taraflar için tam bir kazan kazan durumu söz konusu. Ümit ediyoruz ki, Ankara Sivas hızlı tren hattının devreye alınmasıyla birlikte tersine göç kavramı yaygın hale gelir, bireyler daha yaşanabilir şartlarda hayatlarını sürdürme fırsatı bulurlar. Biz bu noktada, tersine göç etmeyi planlayan beyaz yakalı profesyonelleri, Anadolu’nun kadim şehri, Sivas’ımıza davet ediyoruz” dedi.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Manisa Alaşehirli üzüm üreticilerine müjde Manisa’nın Alaşehir ilçesinde ihalesi durdurulan Afşar Barajı Kapalı Devre Sulama İhalesinin 19 Aralık tarihinde yeniden yapılacağı açıklandı. Daha önce durdurulan Afşar Barajı’ndan yapılacak kapalı devre sulama sistemi ihalesi 19 Aralık tarihinde yapılacak. MHP MYK üyesi Ali Uçak’ın Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın Manisa ziyaretinde konuyu tekrar gündeme getirerek yeniden ihale için talepte bulunduğu ve Bakan Yumaklı’nın da konuyla ilgilendiği ve ihalenin 19 Aralık 2023 günü tekrar yapılacağı müjdesini verdiği bildirildi. Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, 11 bin 830 hektar sahanın sulaması için ihale yapılacak. İhale sonunda yapılacak kapalı devre sulama sistemiyle vahşi sulama son bulacak ve su israfı da önlenmiş olacak. Üreticiler damla sulama sistemi ile bağlarını sulayabilecekler. Sulama sistemi projesinde 350 bin 660 metre uzunluğunda, muhtelif çap ve basınçlarda borular döşenerek, su israfı olmadan üzüm bağlarına taşınabilecek. Mevcut baraj su alma yapısının dubalı su alma yapısına dönüştürülmesi ve Afşar Barajı dip savağının kapalı sistem sulamaya geçişi ile sulama suyu barajdan bağlara kapalı sistemle ulaşacak. MHP MYK üyesi Ali Uçak, "Afşar Barajı ile Alaşehir sulama yenileme projesi durdurulmuştu. Bugün sayın bakanımızla yapmış olduğumuz görüşme sonucu projenin tekrar hayata geçmesi için 19 Aralık 2023 günü ihaleye çıkacağı müjdesini aldık. 19 Aralık’tan sonraki sürecin de takipçisi olacağız. Allah nasip ederse bu projenin en kısa sürede faaliyete geçip bölge halkının sulama konusunda en iyi hizmeti alabilmesi için gecemizi gündüzümüze katıp takipçisi olacağız. Bu projede emeği geçen devlet nezdindeki bakanlıklarımıza ve tüm yetkililerimize çok teşekkür ediyorum." dedi.