İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Liseliler 15 Temmuz'u sahneledi

Tekirdağ’ın çerkezköy ilçesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminin anlatıldığı ‘Bir Diriliş Destanı’ isimli oyunda, liseli öğrencilerin o anları yaşayarak sergilediği performans büyük alkış aldı.

Tekirdağ'ın çerkezköy ilçesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminin anlatıldığı ‘Bir Diriliş Destanı' isimli oyunda, liseli öğrencilerin o anları yaşayarak sergilediği performans büyük alkış aldı.


Eğitim Bir-Sen Tekirdağ İl Temsilciliği ile Çerkezköy Şubesinin ortaklaşa olarak Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda düzenlediği ‘Bir Diriliş Destanı' adlı oyuna Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Erdoğan, Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üzgün, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Eğitim Bir-Sen Tekirdağ İl Başkanı Ferruh Topuz, AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Haluk Demir, Eğitim Bir-Sen Çerkezköy Şube Başkanı Abdullah Nair, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.


FETÖ hain terör örgütünün yapılanmasını ve bu yapılanmanın 15 Temmuz günü hain darbe girişimine kalkışmasını konu alan oyun yaklaşık 45 dakika sürdü. İlgiyle izlenen oyunun bitişi ile beraber tüm davetliler öğrencileri alkışladı. Ardından sahneye gelen Eğitim Bir-Sen Tekirdağ İl Başkanı Ferruh Topuz, oyunu gerçekleştiren Tekirdağ Anadolu Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini tebrik etti. Önümüzdeki günlerde oyun Kapaklı ve Saray ilçelerinde de sahneleneceğini ifade eden Topuz, oyunda emeği geçen herkese teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.