İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

İkinci hutbelerini Ayasofya'dan yapılan canlı yayınla dinlediler

Tokatlı vatandaşlar yerel saate göre kıldıkları cuma namazının ardından ikinci hutbelerini dev ekranda Ayasofya’dan yapılan canlı yayınla dinledi.

Tokatlı vatandaşlar yerel saate göre kıldıkları cuma namazının ardından ikinci hutbelerini dev ekranda Ayasofya'dan yapılan canlı yayınla dinledi.


Ayasofya'da kılınan ilk cuma namazı heyecanı ülke genelinde heyecanla takip edildi. İstanbul'a göre yaklaşık yarım saat önceden kılınan cuma namazının ardından Tokatlı vatandaşlar İl Özel İdaresi bahçesine kurulan dev ekrandan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde Diyanet İşleri Başkanı tarafından okunan hutbeyi dinledi. Cuma namazını İl Özel İdaresi bahçesinde kılan ve İmam İshak Saygılı'dan dinlediği ilk hutbe ve namaz sonrasında canlı yayını takip eden vatandaşlardan Ekrem Özer, “Ayasofya'nın açılışı için çok sevinçliyiz, gururluyuz. 86 yıl beklediğimiz bir hasret yerine geldi. Bu konuda Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz. İkinci hutbemizi de İstanbul'dan canlı olarak izledik. Çok sevinçliyiz” şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.