e-bülten
Günün en önemli haber başlıklarını iha.com.tr ayrıcalığı ile e-posta adresinize gönderelim mi?
e-posta :
Bunu bir daha sorma.
19 Ocak 2012 | 22:10

Yılmaz, 'kirpi'lerin gösterisini izledi

Yılmaz, 'kirpi'lerin gösterisini izledi

BMC tarafından üretilen mayına dayanıklı "Kirpi" adı verilen askeri araçların gösterilerini, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve beraberindekiler dikkatle izledi.

İLKER UYAR
 
BMC tarafından İzmir'de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için üretimi yapılan mayına dayanıklı ve 4 çeker olması nedeni ile KİRPİ adı verilen yeni askeri araçların testini bir süredir Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan test parkurunda sürdürüyordu. Çeşitli programlar nedeni ile İzmir'e gelen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Turgutlu Organize Sanayi Bölgesine gelerek askeri araçlar ve Kirpilerin test sürüşlerini izledi. Bakan Yılmaz'a İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Manisa Alay Komutanı Jandarma Albay Vural Erol, Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü Belediye Başkanı Serhat Orhan, BMC yetkilisi Mehmet Demirpençe eşlik ettiler.

Burada Kirpi ve askeri araçlar için özel olarak hazırlanan yan eğim, Yüzde 30, 60 ve 70 derece rampa ve su havuzu gibi parkurlardan askeri araçların gösterisi Bakan Yılmaz ve beraberindekileri büyüledi. Kirpi'lerin yüzde 70'lik rampaya tırmanışını ise Bakan Yılmaz heyecan ile izleyerek yetkililerden bilgi aldı. Yapılan gösterinin ardından Kirpi
araçları önünde beraberindekiler ile birlikte fotoğraf çekilen Bakan İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada, "İzlediklerimizden gurur duyduk. Kendimi bu araçların sahibi gibi hissettim.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin taleplerini karşılıyoruz. Türkiye Savunma Sanayinde büyük atakta Kendi helikopterimiz "ATAK'tan sonra askeri personelin güvenliğini ön planda tutan askeri araçların üretimini kendisi gerçekleştirmeye başlamıştır.Bu alan içerisinde gördüğümüz Kirpiler ve diğer araçlar bunun en büyük ispatıdır. Gelecek yıllarda savunma sanayinin gelişmesi için bu araçların üretimini çoğaltmamız ve geliştirmemiz için çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Savunma sanayi konusunda ülke olarak kendi üretimlerimizi gerçekleştirmeye devam etmeliyiz. BMC Yetkililerine ve Bu alanın tahsisi ile ilgili Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan'a teşekkür ederim" dedi.

Haber Yorumları | Tüm Yorumlar
  • |
Yorum Ekle
Adınız Soyadınız
*
Yorumunuz
(0 karakter; kalan:300)
En Çok Tıklanan Galeriler
En Çok İzlenen Videolar
(C) İhlas Haber Ajansı 1993-2014. Her Hakkı Saklıdır.
Kaynak gösterilerek dahi Abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz.

29 Ekim Cad. İhlas Medya Center, Medya Blok Kat:2 Yenibosna-İstanbul
Telefon : 0212 454 33 33    Faks : 0212 454 33 35