YEREL HABERLER - 12 Nisan 2012 Perşembe 13:49

SAADET PARTİSİ, ZONGULDAK BELEDİYESİNİN ÇALIMALARINI DEОERLENDİRDİ

A
A
A
SAADET PARTİSİ, ZONGULDAK BELEDİYESİNİN ÇALIMALARINI DEОERLENDİRDİ

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar ve yönetimi, Zonguldak Belediyesi`nin çalışmalarını değerlendirdi.
Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar ve yönetimi parti binasında yaptığı açıklamada, Zonguldak Belediyesi`nin 2011 yılı ile birlikte son 3 yılı değerlendirmesinde bulundu.
Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Sadık Kar yaptığı açıklamada, CHP yönetimindeki Zonguldak Belediyesi`nin, Zonguldak`ın 2009 ve 2010 yıllarını boşa geçirdiğini ve 2011 yılını da heba ettiğini söyledi. Kar, ``Saadet Partisi olarak her yıl Mart ayında belediye çalışmalarının bir değerlendirmesini yapıyoruz. Bugünde Zonguldak Belediyesi`nin 2011 yılı ile birlikte son 3 yılını değerlendireceğiz. Belediyelerin görevi vatandaşa temiz bir çevre, temiz ve ucuz su, rahat ve ucuz ulaşım imkanı sunmaktır. Belediye, bırakın yapılması gereken çalışmaları, CHP Zonguldak Belediyesine talip olurken vaat etmiş olduğu hizmetleri bile yapmamış, yapamamıştır. CHP`nin yönetimindeki belediye Zonguldak`ın 2009 ve 2010 yıllarını boşa geçirdiği gibi 2011 yılını da heba etmiştir. Seçim öncesinde CHP belediyenin borç batağında olduğunu bile bile yapacakları hizmetleri vaat etmiştir. Belediyenin durumunu bildikleri halde bugün ``˜şimdi para yok, yatırım yapamıyoruz` diyerek hizmet üretmemesini vatandaşların takdirine bırakıyoruz. Zonguldak Belediyesi aslında geçen sene iflas etmiştir. Temizlik, çöp toplama düzgün yapılamıyor. Ulaşım, halk otobüsü bilet fiyatları minibüsten pahalı. Su pahalı, şebekesi eski ve değişmesi gerekiyor. Trafik, gittikçe artan trafik karmaşası ve bozuk yollar için bir çalışma yok. Belediye kar yağışında sınıfta kaldı, Pazaryeri çöktü. Zonguldak halkı bunlara layık değil. Yaptığımız bu değerlendirmeler, halkımızın doğru olarak bilgilendirilmesi ve yerel iktidarın dikkatinin çekilmesi içindir. Saadet Partisi olarak her zaman olduğu gibi belde insanımız adına iktidarın takipçisi olduğumuzu ve üzerimize düşebilecek her türlü görevlere de hazır bulunduğumuzu herkese beyan ederiz. Bugüne kadar eksik olsa da yapılan hizmetlerde emeği geçen başta belediye başkanı olmak üzere belediye personeline teşekkür eder, hayırlı çalışmalarında başarılar dileriz`` dedi.
Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Şanlıurfa Şanlıurfalı çocuklar izci kampında buluştu Şanlıurfa Müftülüğü tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen izcilik kampı renkli görüntülere sahne oldu. Dualarla kampa uğurlanan minik izciler, hem eğlendi hem de doğa şartlarında yaşamı öğrendi. Şanlıurfa Müftülüğünce “Halil İbrahim Dostluk Gençlik ve İzcilik” temasıyla izcilik kampı başlatıldı. Atatürk Barajı Ormanlık Alanında, 211 izcinin katıldığı kamp için çadırlar kuruldu. İzciler, gruplara ayrılarak kendi obalarını oluşturdu. Obalara hayvan isimleri veren izciler, takım liderlerine ise Osmanlı, Büyük Selçuklu ve Göktürk Hanlarının isimlerini verdi. Minik izciler, obalarına verdiği hayvanların figürlerini çizerek çadırlarına astılar. İzci liderleri, her gün farklı bir etkinlik yaparak kampın eğlenceli geçmesini sağladı. 3 gün süren kampta Ata sporu okçuluk, futbol, mangala, satranç ve izcilik eğitimleri verildi. Çocukların becerilerini geliştirmek amacıyla gerçekleşen kampta çocuklar, hem eğlendi hem de doğa şartlarında yaşamı öğrendi. “Çocuklarımızı neşelendirmek istedik” Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, çocukları doğayla tanıştırdıklarını belirterek, “İzciliğin gayesi çocuklarımıza tabiatımızı tanıtmak, tek başına hayatlarını devam ettirebileceği becerileri alıştırmak, sonra şehrin gürültüsü ve sıkıntısından birkaç günde olsa uzakta bulundurmak suretiyle onları neşelendirmek istedik. Bu bizim ilk izci kampımız oldu. Bundan sonra her ilçede, ilçe bazında müftülüklerimiz kendi kamplarını da yapacaklar. Yılda iki defa olacak şekilde bir ilkbahar mevsiminde bir de sonbaharda bütün ilçe müftülüklerimizdeki izci liderleri ve izci öğrencilerinin katılacağı böyle programlar yapmaya devam edeceğiz. Halil İbrahim Dostluk izcilik kampımız iki buçuk gün olarak planlandı, 211 izci öğrencimiz var, 29 da hoca arkadaşlarımız, izci liderlerimiz var” dedi. İzci Lideri Şükrü Saraç ise izciliğin öneminde değinerek, “Diyanet İşleri Başkanlığımız izcilik faaliyetlerini yürüttü, yürütüyor ve yürütmeye de devam ediyor. Bizlerin izci oyunları var, aynı şekilde yukarı tarafa kurmuş olduğumuz mangala takımlarımız, okçuluk takımlarımız, aynı şekilde satranç takımlarımız ve top oyunlarımız var. Çocuklarımız burada hem öğreniyor hem de eğleniyor. Çocuklarımızı biz gördüğümüzde hem eğitim yönünden hem bedenen hem de ruhen ve fiziksel olarak çocuklarımızın gelişimine çok büyük katkılar sunduğunu gördük. İnşallah Şanlıurfa’mızda bunu geliştirmek en büyük hedefimiz ve gayemizdir” diye konuştu. Öğrenciler, yapılan etkinlerle çok eğlendiklerini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Erzurum ETSO’dan 2025 EIT Turizm Başkenti’ne destek Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Saim Özakalın, Erzurum’un 2025 EIT Turizm Başkenti olma yolundaki proje çalışmalarının ve işbirliklerinin tüm hızıyla devam ettiğini belirtti. Erzurum Tabyalarında AGRO-TURİZM Projesi Erzurum’un tarihi Tabyalarında hayata geçirilecek olan AGRO-TURİZM projesi, Palandöken Kaymakamlığı Aile Destek Merkezi’nde eğitim gören kursiyerlerin aktif olarak katılım göstereceği bir girişim olacak. Bu projede kursiyerler, tarımsal üretim ve kırsal turizm konularında çalışarak istihdam edilecek ve ortak iş yapma becerileri ile girişimcilik alanlarında kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. Proje, kırsalda geçim kaynağı olabilecek unsurlar açısından örnek teşkil edecek nitelikte olacak. Projenin Hedefleri AGRO-TURİZM projesi, genç nüfusun bölgede kalışını teşvik etmeyi, tersine göçe katkı sağlamayı ve tarımsal sürdürülebilirliği sağlama hedeflerini içeriyor. Proje, bölgenin ekonomik yapısını güçlendirecek ve turizm potansiyelini artıracak önemli adımlar arasında yer alıyor. Ziyaret ve İşbirliği Projenin detaylarını paylaşmak üzere ETSO’yu ziyaret eden Palandöken Kaymakamı Uğur Tutkan ve beraberindeki heyet, ETSO ile işbirliği yaparak projenin hayata geçirilmesi için destek talebinde bulundular. Ziyaret sırasında projeye dair bilgiler aktarılırken, ETSO Başkanı Saim Özakalın da bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Özakalın, ETSO olarak Erzurum’a ekonomik değer katacak projelere her zaman destek olmaya hazır olduklarını vurguladı. Başkan Özakalın’ın Açıklamaları Başkan Özakalın, “Erzurum’un 2025 EIT Turizm Başkenti olma yolundaki bu projeler, şehrimizin ekonomik ve sosyal yapısına büyük katkılar sağlayacak. Palandöken Kaymakamlığının AGRO-TURİZM projesi ile kırsal kalkınma ve sürdürülebilir tarımsal üretim konularında önemli adımlar atacağız. Bu proje, genç nüfusun bölgede kalışını teşvik edecek ve tersine göçe katkı sağlayacaktır. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası olarak, şehrimize değer katacak her türlü girişimi desteklemeye devam edeceğiz” dedi. ETSO’nun turizm ve tarımsal kalkınma alanındaki bu önemli projeleri, Erzurum’un gelecekteki vizyonunu şekillendirme noktasında büyük önem taşıyor. ETSO, şehrin ekonomik gelişimine katkı sağlayacak projelerle ilgili çalışmalarını kararlılıkla sürdürmeye devam edecek.
Elazığ Elazığ’da bayram arefesinde kabir ziyareti Elazığ’da Kurban Bayramı arefesinde mezarlıklara akın eden vatandaşlar, yakınları için dua etti. Elazığ’da Asri Mezarlık başta olmak üzere ildeki tüm mezarlıklar, Arefe günü en yoğun günlerinden birini yaşadı. Sabah erken saatlerde başlayan mezarlık ziyareti gün boyu devam etti. Yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek için gelen birçok vatandaş, mezar başlarında Kur’an-ı Kerim okuyup, dua etti. Kabirdeki çiçekleri sulayıp, mezarları temizleyen vatandaşlar, zaman zaman gözyaşlarını tutamadı. Mezarlık girişinde Elazığ Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri tarafından mezarlığa gelen vatandaşlara karanfil ve Yasin-i Şerif verildi, su ikramında bulunuldu. ’’Bayramda annesi ve babası olanlar öncelikle bayramın keyfini çıkarsınlar’’ Mezarlık ziyaretine gelen vatandaşlardan Nadir Emrah Ünal, ’’Babamın mezarını ziyaret ettikten sonra buraya dedem ve nenemi ziyarete geldim. Bayramda annesi ve babası olanlar öncelikle bayramın keyfini çıkarsınlar. Babalarının ve annelerinin kıymetini bilsinler. Daha doğrusu biz mezarlıklara gelerek ölümü hatırlıyoruz” dedi. Sürekli mezarlık ziyaretinde bulunduklarını dile getiren vatandaşlardan Cuma Aydın, ’’Bayramlarda ve cuma günleri sürekli geliyoruz. Gençlerin de gelmesi gerekiyor. Burası unutulmaması gereken yerdir. Çünkü gerçek yerimiz burasıdır” diye konuştu. Zülfü Şengül ise ’’Biz de buraya geleceğiz. O yüzden her zaman gelmeye gayret ediyoruz” şeklinde konuştu.
Karabük 60 yaşındaki Eren üniversiteyi birincilikle bitirdi Karabük Üniversitesi TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kaynak Teknolojisi Programı öğrencisi olan 60 yaşındaki Servet Eren, bölümünü birincilikle bitirerek mezun oldu. TCDD Karabük Gar Müdürlüğünde makinistlik yapan Servet Eren(60) mesleğinde derece alabilmek için 2 yıl önce girdiği sınav sonucunda Karabük Üniversitesi TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kaynak Teknolojisi Programını kazandı. Önlisansı başarı ile tamamlayan Eren, gençlere taş çıkartarak bölümünü birincilikle bitirdi. Hamit Çepni Konferans Salonunda düzenlenen törende Eren, 629 öğrenci ile birlikte başarı belgesini alarak mezuniyet coşkusunu yaşadı. Törende yemin eden ve ardından kep fırlatan Eren, Devlet Demiryollarında memur olarak çalıştığını ve derece alabilmek için iki yıllık bir bölüm bitirmesi gerektiğini belirterek, “Sınava girdim ve Allah nasip etti, okulu kazandım. Beni ilk gördüklerinde, sınıfa girdiğimde akademisyen zannettiler. Okulda ve sınıfta tanımadıkları için öğretim görevlisi sanıyorlardı. Ben okulun nasıl başlayıp nasıl bittiğini anlayamadım. Bir yandan çalışıp bir yandan da okudum” diye konuştu. Eğitim sürecinde ailesinin, iş arkadaşlarının ve amirlerinin büyük desteğini aldığını vurgulayan Eren, “Eğitim hayatımda ailemin çok büyük katkısı oldu. İş yerindeki arkadaşlarım, amirlerim okumam için bana yardımcı oldular. Gençlere düzenli çalışmaları konusunda tavsiyede bulunuyorum. Düzenli çalıştıktan sonra başarılı olmak için bir engel yok” diye ekledi. Eren, TOBB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Gökkaya’ya, öğretim görevlilerine ve bölüm hocalarına teşekkür ederek, “Gerçekten iyi bir eğitim aldık. Bu eğitimin sonucunda belki ben bu mesleği yapmayacağım ama yapacak arkadaşlarımız çok iyi bir eğitim alarak iyi bir meslek edindiler” ifadelerini kullandı. (RB-