EKONOMİ - 28 Kasım 2023 Salı 09:59

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın satışa sunduğu iş yeri ve konutlara vatandaştan büyük ilgi

A
A
A

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın 7 Aralık tarihinde satışa sunacağı Ankara’daki 68 iş yeri ile Samsun’daki 41 konuta vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı, Ankara’da 68 iş yerini, Konya’da 24 konutu, Samsun’da 41 konutu ve 13 iş yerini, Diyarbakır’da 1 otel ile 2 iş yerini 7 Aralık günü saat 10.30’da açık artırma ile satışa sunacak. Ankara, Diyarbakır, Konya ve Samsun’daki toplam 83 iş yeri, 65 konut ve 1 otel için Ankara The Green Park Otel ve İstanbul TOKİ Hizmet Binası Konferans Salonu’nda düzenlenecek olan açık artırmaya internet üzerinden de teklif verilebilecek. Bakanlık, iş yerlerini, konutları ve oteli KDV’den muaf olarak satışa çıkarırken, kanuni faizin uygulanacağı satışlarda tutarın yüzde 25’i peşin, kalan tutar ise 60 ay vadeyle ödenecek. Peşin ödemelerde vatandaşlara yüzde 20 indirim fırsatı da sunulacak.

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın satışa sunduğu iş yeri ve konutlara vatandaştan büyük ilgi

Yüzden 25 peşin, 60 ay vade imkanı sunuluyor

Kampanyada Ankara İtfaiye Çarşısı’ndan ofis almak istediğini ifade eden Murat Bilge, "950 bin lira gibi bir rakamdan başlıyor fiyatlar, ki yani piyasa koşullarına göre gayet iyi. Bunda da peşin alımda yüzde 25 ya da yüzde 20 indirim veya yüzde 25’ini peşin verirsek 60 ay vade, KDV muafiyeti gibi çok cazip teklifler var. Değerlendirmek için geldim. Bugün ofislere girdim, beğendim. Lokasyon çok güzel, metro hemen ayağımızda. Otobüs, dolmuş güzergahı yanından geçiyor. Samsun yolu üzerinde, ulaşım çok kolay. Çok merkezi bir yer. Ben çok beğendim açıkçası. Bakalım şartlarımız uygun olursa buradan bir ofis almak istiyorum" dedi.

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın satışa sunduğu iş yeri ve konutlara vatandaştan büyük ilgi

"Peşinatta yüzde 20 gibi bir indirim olması güzel"

Tuncay Uslu adlı vatandaş ise ödeme yöntiminin kendisi için uygun olduğunu belirterek, "Ödemeleri özellikle beni ilgilendiren tarafı. Peşinatta yüzde 20 gibi bir indirim olması güzel. Ondan sonra tabii 60 ay vade gibi şeyler, seçenekleri değerlendireceğiz bakalım. Kısmet olursa almayı düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Açık artırma toplantısına katılacak olan gerçek veya tüzel kişilerin katılım teminatı olarak toplantı öncesinde Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş.’nin Halk Bankası Şubesi hesabına teminatı ödemeleri gerekiyor.

Kentsel Dönüşüm Başkanlığı’nın satışa sunduğu iş yeri ve konutlara vatandaştan büyük ilgi

Burak Can Ekizoğlu - Oğuzhan Halil Özbek - İbrahim Çakmak

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Adıyaman Şehitlerin kabrine karanfil bırakıldı 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü nedeniyle şehitlik ziyaret edilerek, dualar edildi. Adıyaman Valisi Osman Varol, Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kelleş, milletvekilleri, kurum müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda kişi şehitliği ziyaret etti. Müftülük görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından İl Müftüsü Mevlüt Haliloğlu tarafından ise dua okundu. Şehitlik ziyaretinde davetliler şehitlerin kabrine karanfil bırakarak, şehit yakınlarıyla başsağlığı dileklerini iletti. Şehitlik ziyaretinin ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar Yenipınar Camiinde düzenlenen mevlit programına katıldı. Burada şehitler için düzenlenen mevlit programında şehitler için Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Okunan mevlit programı sonrası vatandaşlara pilav ikramı yapıldı. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimiyle ilgili konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ahmet Aydın, “Şunu da gördü herkes, tüm dünyaya örnek teşkil etti. Bu milletin ne kadar büyük bir millet olduğunu, içerden ve dışardan yönelen tehditlere karşı nasıl bir ve beraber hareket ettiğini, birliktelikle birlikte nasıl bu tehditlerin bu tehlikeleri bertaraf ettiğini bütün bir dünyaya büyük bir örnek olarak gösterdi bu aziz millet, gerçekten. Dünyaya örnek teşkil etti gerçekten. Darbelerin yapılamayacağını artık sadece demokrasiyle, seçimle, sandıkla ancak yönetimlerin el değiştirebileceğini herkese gösterdi. Bu örnekle birlikte işte Güney Amerika’da, Afrika’da zaman zaman darbeler oluyor. Artık darbeler tarihe karışacak çünkü artık bir darbe girişimi esnasında bütün dünya şunu gördük ki bu ülkenin insanları, halkı, milleti bir araya geldiğinde, birlikte hareket ettiğinde ne top, ne tüfek sindiremiyor onları” dedi. Adıyaman Milletvekili Mustafa Alkayış ise konuşmasında, “Bu kadar yüksek bir saldırıya karşı son teknolojik araçların, uçakların, tankların işgal hareketine karşı milletimizin selalarla, ezanlarla, tekbirlerle kendi iradesine sahip çıkmış olması son derece kıymetli” diye konuştu.