GÜNDEM - 15 Haziran 2024 Cumartesi 11:35

Fedakar anne hasta oğlunun tedavi masrafları için minibüste köfte satıyor

A
A
A
Fedakar anne hasta oğlunun tedavi masrafları için minibüste köfte satıyor

Artvin’in Arhavi ilçesinde yaşayan Sultan Ciniviz, 24 yaşındaki kronik hastalığı olan oğlunun tedavi masraflarını karşılamak için büyük bir fedakarlık örneği sergiliyor. Ciniviz, evin geçimini sağlamak ve oğlunun sağlık giderlerini karşılayabilmek için minibüste köfte satarak para biriktiriyor.


Yedi yıl önce eşinin geçirdiği trafik kazası sonrasında evin tüm yükünü üstlenmeye karar veren Sultan Ciniviz, maddi sıkıntılara rağmen kimseden yardım talep etmedi. Ciniviz, en iyi yaptığı işi yaparak ailesine destek olma kararı aldı ve eski bir minibüsü temin ederek içini mutfak şeklinde tasarladı. Ciniviz, minibüste kendi yaptığı köfte ve ızgara çeşitlerini satarak ailesinin geçimini sağlamaya başladı.


Sultan Ciniviz, müşterilerine daima en kaliteli ve lezzetli köfteleri sunmaya özen gösteriyor. "Kendimin yemediği hiçbir şeyi müşterilerime de yedirmem," diyen Ciniviz, minibüsünde yaptığı köfteleri evde hazırladığını belirtti. İlk başlarda zorluklar yaşadığını ancak zamanla bu işe alıştığını söyleyen Ciniviz, daimi müşterilerinin desteğiyle evinin geçimini ve hasta oğlunun hastane masraflarını karşılamaya çalıştığını ifade etti.


Geçmişte restoran ve kafelerin şikayetleri üzerine Arhavi Belediyesi tarafından dört kez yer değiştirmek zorunda kalan Ciniviz, Belediye Başkanı Turgay Ataselim’in desteğiyle ilk yerine geri döndü. Bu duruma çok sevinen Ciniviz, “Turgay Başkanımızdan Allah razı olsun, bizi düşündü ve ait olduğumuz eski yerimize geri kazandırdı. Çok mutluyuz, kendisine teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.


Sultan Ciniviz’in bu azimli mücadelesi, ailesi için gösterdiği fedakarlık ve özveri, çevresindeki insanlar tarafından büyük takdirle karşılanıyor. Minibüsünde köfte satarak hem ailesinin geçimini sağlayan hem de hasta oğlunun tedavi masraflarını karşılamaya çalışan fedakar anne, gayreti ile herkese ilham veriyor.Fedakar anne hasta oğlunun tedavi masrafları için minibüste köfte satıyor

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Adana 15 Temmuz Şehitleri için Saimbeyli’de fidanlar toprakla buluştu 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri adına Saimbeyli ilçesinde önce şehitlik ziyaret edilerek dua edildi ardından yüzlerce fidan toprakla buluştu. Saimbeyli Kaymakamlığı, Belediye ve orman işletme müdürlüğü ve ilçe protokol üyeleri 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi günü etkinlikleri çerçevesinde Saimbeyli Obruk mevkiinde 150 fidan şehitler için toprakla buluşturarak hatıra ormanı oluşturuldu. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü etkinlerinde ilçe Kaymakam Emre Açar, Belediye Başkanı Mahmut Dal, Orman İşletme Müdürü Ayhan Uyaroğlu, Şehit Aileleri ve ilçe protokol üyeleri ilçe şehitliğini ziyaret ederek dua etti. Ardından Obruk mevkiinde orman işletme müdürlüğü tarafından hazırlanan 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanına 150 fidan toprakla buluşturuldu. İlçe Kaymakamı Emre Açar, "15 Temmuz’da bir daha ülkemizde kimsenin milli birliğimize göz dikemeyeceğinin tarihi örneklerinden biri verildi. Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir bireyi bu vatan için nasıl fedakarca mücadele ettiğini canından vazgeçip vatanından vazgeçmediğini tüm dünya görmüş oldu. Şehitlerimizi rahmet ile anıyor gazilerimize bir kez daha şifa diliyoruz” dedi. Belediye Başkanı Mahmut Dal, Saimbeyli’nin milli mücadele yıllarından bu yana verdiği destansı mücadele ile vatanperver insanlarının Toroslardan Anadolu’ya koştuğu vatan için canlarından vazgeçtiğini ve destanlar anıldığını ifade ederek, “Ülkemizde 100 yıl önce oynanan oyunlar ile 8 yıl önce oynan oyunlar aynı. Bu vatan tehlikeye girerse bu oyunu dün de bugün de yarında bozacağız" diye konuştu.
Samsun Sosyete Pazarı yeni yerinde hizmet vermeye başladı İlkadım’da sosyete pazarı olarak bilinen ‘2.El ve Antika Pazarı’, Reşadiye Mahallesi Kapalı Pazar Alanında, daha ferah ve nezih bir ortamda hizmet vermeye başladı. Kent genelinde dayanışma ruhunu güçlendirmek ve aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla İstasyon Mahallesi Anafartalar Caddesi’nde bulunan sosyete pazarı, Reşadiye Mahallesinde de hizmet vermeye başladı. İstasyon Mahallesi’nde ara sokaklarda gelişi güzel kurulan, görüntü kirliliği ve ulaşım ağına yönelik yoğunluğu aksatan Sosyete Pazarı, daha nezih ve geniş bir alanda da hizmet vermeye başladı. Kapalı pazar yerinde pazar günleri 07.00 ile 19.00 saatleri arasında açılan Sosyete Pazarı’nda; kullanılabilir durumdaki ikinci el giysi, oyuncak, kadın-erkek aksesuarları, antika, orijinal kitap, kaset, dergi, vb. ürünler ile elektrikli ve elektronik aletler sergileniyor. "İlçemize değer katacak" İlkadımlıların daha konforlu, hijyenik ve güvenli bir ortamda alışveriş yapmalarını önemsediklerini söyleyen İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, “Sosyete pazarının daha derli toplu bir yerde ilçemize daha da değer katacağına inanıyorum. Geniş ve ferah pazar alanı, hem alışveriş yapanların hem de tezgah sahiplerinin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandı. Vatandaşlar, kapalı alan sayesinde hava şartlarından etkilenmeden rahatça alışveriş yapılabiliyor. 50’ye yakın tezgahın bulunduğu alanda vatandaşlarımız, aradıkları birçok ürünü çok uygun fiyata bulabilecekler. Reşadiye Mahallesi’nde de açılan 2. el pazarımıza yoğun ilgi gösteren ilçe halkımıza teşekkür ediyorum. Yaptığımız ve yapacağımız çalışmalarda, İlkadımlı hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.