İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Halk Otobüsleri ve minibüsler her sefer sonrası dezenfekte edilmeye başlandı

Bartın’da Korona virüs salgını tehlikesine karşı halk otobüsleri ve köy minibüsleri her sefer dönüşü oluşturulan merkezde dezenfekte edilmeye başlandı.

Bartın'da Korona virüs salgını tehlikesine karşı halk otobüsleri ve köy minibüsleri her sefer dönüşü oluşturulan merkezde dezenfekte edilmeye başlandı.


Koronavirüs (Covid-19) Türkiye'yi tehdit etmeye devam ederken, illerde de salgın ihtimallerine karşı önlemler alınmaya devam ediliyor. Bu kapsamda Bartın'da da belediye tarafından halk otobüsleri ve köy minibüslerine her sefer sonrası dezenfekte işlemi başlatıldı. Halk Otobüsleri ve köy minibüsleri yolcularını indirdikleri her sefer sonrası Bartın Belediyesi tarafından oluşturulan dezenfekte merkezine giderek otobüslerini dezenfektan işlemine sokuyor. Dezenfekte işlemi uzman personellerce takip edilirken dezenfekte olan araçların tek tek kayıtları tutuluyor.


Dezenfekte işlemi yaptırmayan minibüs ve halk otobüslerinin yolcu taşımasına izin verilmemesi kararı alındığını belirten Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Kerem Lü, “Dünyada salgın haline gelen Covid-19 salgını sebebiyle halkımızın özellikle binip indiği minibüsler, H ve M plakalı minibüslerde dezenfeksiyon işlemi başlattık. Bunun sebebi söz konusu virüsün özellikle temasla bulaşan bir virüs olması. İnsanlarımızın işte ellerine sürdükleri minibüsler olsun, oturma yerleri, minibüs içindeki tüm mekanlar, şoförlerimizin bulunduğu yerler dahi ilaçlanıyor. Ayrıca otobüs duraklarımız, halk otobüsü duraklarımız, çocuk parklarımız düzenli olarak ilaçlanması devam ediyor. Biz belediye olarak sağlık bakanlığının onaylı ruhsatlı ilaçlarıyla, dezenfektanlarıyla bu işi yürütmeye çalışıyoruz. Personelimizle birlikte burada sabah 08:30'da dezenfeksiyon işlemlerimiz başlıyor. Gece 12:00'a kadar devam edecek. Yani halk otobüsleri seferlerinin bittiği saate kadar. Her yolcu indirmeden sonra tüm minibüslerimiz buraya gelecekler, dezenfeksiyon işlemleri yapılacak. Bunlar kayıt altına alınıyor, dezenfeksiyon işlemlerini yaptırmayan minibüslerimize hareket izni de veremeyeceğiz” dedi.


Halk otobüsü ve köy minibüslerinin şoförleri de uygulamadan memnun olduklarını ve desteklediklerini belirtti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.