ÇEVRE - 10 Ekim 2023 Salı 11:24

Bilecikli avcılar dev domuzları vurdu

A
A
A
Bilecikli avcılar dev domuzları vurdu

Bilecikli avcılar, yaklaşık 190 ve 180 kilo ağırlığında adeta dev gibi 2 domuz avladı.


Osmaneli Merkez Avcılar Kulübü üyesi avcılar, bu hafta sonundan Gölpazarı’na bir av organizasyonu düzenlediler. Avcılar gün boyu onlarca domuz vururken, bunlardan 190 ve 180 kiloluk dev domuzlar görenleri hayrete düşürdü. Okay Şahin ve Halil Söylemez Gölpazarı Derecikören mevkiinde azılı domuzlarla avcılar hatıra fotoğrafı çektirirken, büyükleri hayrete düşürdü. 190 kilogramlık domuzu vuran Halil Söylemez, köpeklerin iyi bir azılı domuz kaldırdığını anlatarak, "Domuzları karşı tarafta gördük, ama kameraya sokamayınca atamadık. Sonra Taşkın arkadaşımla domuzu gördük ve vurduk. Azılı bir domuz olması bizi sevindirdi. Vuran, vuramayan tüm dostları ayrıca kutluyor, emeği geçen herkese teşekkür ederiz" dedi.


Öte yandan, vurulan domuzların bir kısmını ava çıkan köpekler yerken, kalanı ise doğada bırakılıyor.Bilecikli avcılar dev domuzları vurdu

Bunlar Da İlginizi Çekebilir
Ankara YÖKDİL sınavı pazar günü yapılacak Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı’nın (2024-YÖKDİL/1) pazar günü yapılacağını açıkladı. ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı’nın (2024-YÖKDİL/1) pazar günü yapılacağını açıkladı. 2024-YÖKDİL/1 uygulaması hakkında yazılı açıklama yapan ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy, “Lefkoşa, Bişkek ve 81 ilde düzenlenecek YÖKDİL’e 104 bin 485 aday katılacak. Sınavda 15 bin 254 kişi görev alacak, 341 bina ve 4 bin 23 salon kullanılacak. 89 sınav merkezinde gerçekleştirilecek sınav, saat 10.15’te başlayacak. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. 13.15’te sona erecek sınavda ek süre verilmesi uygun görülen engelli adaylar, 30 dakika ek sürelerini kullanabilecek. İngilizce’de fen bilimleri, sağlık bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında, Arapça’da sadece sosyal bilimler alanında yapılacak sınavda adaylara 80 soru için 180 dakika cevaplama süresi verilecek” dedi. “Sınav sonuçları 5 yıl geçerli olacak” Ersoy, “YÖKDİL’i kağıt tabanlı ve elektronik olmak üzere iki ayrı şekilde uygulamaktayız. YÖKDİL/1 uygulama sonuçları 15 Mart’ta açıklanacak. Sınav sonuçları açıklandığı tarihten itibaren 5 yıl süreyle geçerli olacak. Sınava katılacak tüm adaylara başarılar, görevlilere de kolaylıklar dilerim” ifadelerini kullandı. Açıklamada, kimlik kartını kaybeden, kimlik kartı bulunmayan veya kimlik kartında kimlik numarası ve fotoğrafı olmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin sınav günü açık tutulacağı da belirtildi.