İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

Whatsapp İhbar Hattı

Odunpazarı'nda “Alan Yönetimi ve Yönetim Planı” konulu toplantı

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Kentsel Siti Alan Başkanlığı, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi toplantı salonunda “Alan Yönetimi ve Yönetim Planı”…

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Kentsel Siti Alan Başkanlığı, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi toplantı salonunda “Alan Yönetimi ve Yönetim Planı” konulu bir toplantı gerçekleştirdi.
AFAD, Arama ve Kurtarma Derneği (AKUT), Dorlion Aramak ve Kurtarma Derneği (DAK) ve birçok sivil toplum örgütü toplantıda yer aldı. Odunpazarı Kentsel Siti ile ilgili afet ve acil durumlarda alınabilecek tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, Eskişehir'in farklı kurumlarından farklı görüşler bir masada toplandı. Yaklaşık 10 gün süren toplantıda DAK üyeleri alınabilecek tedbirlerle alakalı 8 madde sunarak ilk, orta ve lise dengi okullarda yangın ve afet eğitimi verilmesinde yardımcı olacaklarını belirtti.
Geçtiğimiz günlerde yaşanan yangının ardından tarihi Odunpazarı Evleri'ni korumak amacıyla afet ve yangın eğitimlerinin Odunpazarı ilçesi çevresinde daha sık verileceği de öğrenildi.

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.