İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Anne ve kız 6 saat arayla kalp krizinden öldü

Anne ve kız 6 saat arayla kalp krizinden öldü
Anne ve kız 6 saat arayla kalp krizinden öldü

İzmir'in Ödemiş ilçesine bağlı Çamyayla köyünde önce anne kalp krizi geçirerek öldü ardından annesinin acısına dayanamayan kızı altı saat sonra kalp krizi geçirerek öldü.

TURGAY KONURALP/İZMİR

Çamyayla köyünde ikamet eden Havva Gülsüm Özel (59) isimli kadın, evinde bulunduğu sırada aniden fenalaştı. Yakınları tarafından Ödemiş Devlet Hastanesi'ne götürülen Havva Gülsüm Özel, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yapılan kontrollerde Havva Gülsüm Özel'in geçirdiği kalp krizi sonucu öldüğü anlaşıldı. Havva Gülsüm Özel'in beklenmeyen vefatı köyde büyük üzüntüye yol açarken, 39 yaşındaki Fatma Öner de annesinin ölümüne dayanamadı.

Annesi Havva Gülsüm Özel'in kalp krizi geçirerek vefat etmesine çok üzülen evli ve bir çocuk annesi Fatma Öner de, olayın üzerinden altı saat geçmeden kalp krizi geçirdi. Fatma Öner, eşi İsmail Öner ve ağabeyi Ömer Özel tarafından bir araçla Ödemiş Devlet Hastanesi'ne getirildi. Annesinin ölümüne kalbi dayanamayan Fatma Öner, Acil Servis'te yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Fatma Öner, Ödemiş Devlet Hastanesi'nde annesi ile aynı gün içinde altı saat ara ile aynı kaderi paylaştı.


Anne ve kızının cenazeleri yakınları tarafından Ödemiş Devlet Hastanesi morgundan alınarak Çamyayla köyüne getirildi. Cenazeler, köy imamı Nedim Dağ'ın kıldırdığı cenaze namazından sonra köy mezarlığında defnedildi.

ALTI YIL ÖNCE DE BENZER BİR OLAY YAŞANMIŞ

Anne ile kızının ölümünün ardından Ödemiş'e bağlı Çamyayla köyünde bir sessizlik hakim oldu. Yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarını belirten Çamyayla Köyü Muhtarı Necati Kılınç, bir gün içerisinde iki ayrı ölüm haberinden etkilendiklerini söyledi. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet kederli ailelerine baş sağlığı dileyen Kılınç, şöyle konuştu: "Çamyayla köyünde buna benzeyen bir ölüme altı yıl önce de şahit olmuştuk. 2004 yılında olay meydana gelmişti. Köyümüzde yaşayan 15 yaşındaki Sibel Yaşdal isimli bir öğrenci kızımız genç yaşında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmiş, olayı duyan ninesi 60 yaşındaki Zeliha Özdemir de torununun ölüm haberine dayanamayarak kalp krizi geçirerek yaşama veda etmişti. Bugün yaşadığımız bu dramatik olay Çamyayla köylüleri olarak hepimizi derinden üzmüş, altı yıl önceki dramatik olayı hafızalarımızda canlandırmıştır. Allah yakınlarına sabırlar ihsan eylesin."

Hem annesini hem kardeşini kaybeden Ömer Özel yaşadıklarını anlatırken hayatta kalan babası Mustafa Özel'e de bir zarar gelmemesi için dua ederken şunları söyledi: "Annemizin ani ölümü ile bütün aile olarak yaşadığımız üzüntüyü atlatmaya çalışırken kız kardeşim Fatma Öner'in de annemiz gibi kalp krizi geçirmesiyle aynı günde ailemizden iki kişiyi kaybettik. Büyük acı yaşıyoruz. Şu an tek dileğimiz kalp hastası olan babamız Mustafa Özel'in bu üzüntülerle kalp krizi geçirip ölmemesidir. O'nun için dua edeceğiz."

KÖYDE EĞLENCE YAPILMAYACAK

Yaşanan her iki ölümün kendilerini derinden üzdüğünü belirten köy kahvecisi Hasan Ali Bostancı ise "Böylesine üzücü iki ölüm olayının üst üste yaşanması tüm köylüyü derinden üzdü. Vefat edenlerin aileleri büyük acı içinde. Onların acılarını paylaşıyoruz. Üst üste gelen iki ölüm olayından sonra köyümüzdeki bütün kahveciler olarak bir süre televizyon ve müzik açmayacağız." dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.