İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Arınç fotoğrafçı oldu

Arınç fotoğrafçı oldu
Arınç fotoğrafçı oldu

Manisa'da 18. Yerel Medya Eğitim Semineri'ne katılan medya mensuplarıyla yemekte bir araya gelen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisine uzatılan fotoğraf makinesiyle gazetecilerin fotoğrafını çekti.

ÖZCAN AYDIN-MANİSA

Ege bölgesindeki 5 ilden 200'ün üstünde medya mensubu ve medya sektörüyle ilgili Türkiye'nin önde gelen isimlerin katılımıyla gerçekleştirilen 18. Yerel Medya Eğitim Semineri sona erdi. Manisa'da aynı zamanda kentin tarihi ve turistik yerlerini, Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) gezme fırsatı bulan medya mensupları, bu akşam düzenlenen veda yemeğinde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile bir araya geldi. OSB Yönetim Kurulu'nun ev sahipliğinde OSB Lokali'nde düzenlenen yemeğe, Arınç ve medya mensuplarının yanı sıra Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Cengiz Ergün, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Salih Melek, Ticaret Borsası Başkanı Arif Koşar, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ertuğrul Aytaç katıldı.


Yemeğin sonunda konuşma yapan Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü Salih Melek, Manisa'yı tanıma fırsatı bulmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, "Manisa'nın tarımıyla, sanayi bölgesiyle böylesine gelişmiş bir il olduğunu bilmiyordum. Bundan sonra bizim görevimiz Manisa'yı tarım yönüyle, sanayisiyle Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmaktır. Burada seminer düzenleme imkanı sağlayan başta Başbakan Yardımcıma ve diğer emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

18. Yerel Medya Eğitim Semineri'nin faydalı geçtiğini ifade eden Arınç da, "Bu seminere ilk kez katılıyorum ama katılan arkadaşlar, burada bilgi ve birikimlerini paylaşan, konuşma yapan arkadaşlarımız bunun çok verimli bir seminer olduğunu ifade ediyorlar. Şahsen ben de bulunduğum kadarıyla seviyesi çok yüksek bir eğitim semineri olduğunu gördüm. 5 vilayetimizden 200'den fazla arkadaşımız bu seminere katıldı. İnşallah yerel medya güçlendikçe, imkanları arttıkça güzel işler çıkaracaklardır, bizler de bunlarla iftihar duyacağız" dedi. 

Arınç daha sonra, yemeği organize eden OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek'e Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün teşekkür plaketini takdim etti.

Yemeğin ardından bahçede gazetecilerle sohbet eden Arınç, bir ara kendisine uzatılan fotoğraf makinesini kabul ederek, iki gün boyunca kendisini takip eden gazetecilerin fotoğrafını çekti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.